Вход / Регистрирай се

Майкъла поиска само петима чужденци в ЦСКА - обеща радикални промени (видео)

Майкъла поиска само петима чужденци в ЦСКА - обеща радикални промени (видео)

Изпълнителният директор на ЦСКА Георги Илиев говори днес пред медиите, където обяви какво възнамерява да направи с високите заплати в клуба. Според Майкъла футболистите вече играят по-добре, но заплатите им са твърде високи, което не е добре за финансовото състояние на червените.

"Футболистите си промениха мисленето и играят по-добре. Но в техните договори няма нищо професионално. Можеше да вземат 50% от парите, а другите - като бонуси за шампион и участие в ШЛ… След края на този полусезон ще редуцираме договорите. Те са нереални, неистински и ЦСКА не може да оцелее. Играчите пак ще си взимат тези пари, но при постигнати резултати.

Клубът им дължи две заплати. Колкото и да са високи, те трябва да им бъдат изплатени. Ще предложа на футболистите да дават по 10% от тях за ДЮШ. Но без помощта на журналистите не мога да се оправя в ЦСКА.

Поканих "ЦСКА-Възраждане" да влязат в клуба. Да си сложат техен изпълнителен директор и да помагаме заедно на ЦСКА. Познайте дали получих отговор? Само Любо Пенев ми помага. От останалите - само негативизъм.

Ще ви дам пример. Ето Павел Дочев - треньор - 300 000 лева. Какво е направил, освен прекрасен договор? Ако ви изброя 15 човека какво са направили, какви играчи са взели и какви пари са получили, ще ви стане неудобно. Вие, журналистите, трябва да помогнете. Няма кой друг. Всичко друго е вкарано в схема. Като излизат схемите, ще им стане неудобно и ще започнат да работят.

Със Стойчо Младенов имаме перфектни взаимоотношения. Но, според мен, таванът за един треньор трябва да е 10-12 хил. евро. Нека после да везме 50 000 евро за шампион и 100 000 евро за ШЛ. ЦСКА и Левски пък не трябва да взимат премии за след второ място", разясни Майкъла, след което продължи:

"Иначе нямам забележки към Стойчо Младенов. Гледам тренировките, начина на работа - няма за какво да се хвана. Зад него съм. Но съм му казал и че когато имаш 5 лева, не можеш да похарчиш 7. В ЦСКА трябва да има не повече от 4-5 чужденци и то класни. Като Платини, Мораеш, Нелсън, Мболи. Гледам Ботев са купили добър ляв бек. Лудогорец също имат класни чужденци и то не толкова скъпи.

За мен един футболист в България не трябва да взима повече от 10 000 лева основна заплата. Другите трябва да си ги изкара. Нека влезем в ШЛ, тогава ще вземат премии и по 100 000 евро", поясни Георги Илиев и се учуди, че собствениците позволяват да бъдат крадени от хора около тях.

"Такова чудо не съм виждал. Собствениците са мазохисти, защото всички крадат техните пари. Но не знам. Може пък да харчат с кеф. Богати са и искат да дават пари - и това е причина", допълни изпълнителният директор на червените, който завърши с изреченията:

"Няма проблем да сложим сини ленти заради "Газпром". Готови сме с всеки, даже и с Дявола, да влезем в комбинация, стига да е добре за ЦСКА".


Следвай ни:

Още от БГ Футбол

Виж всички