Фулъм и Бербо се измъкнаха срещу Евертън (видео)

Лондонският Фулъм и българският му нападател Димитър Бербатов измъкнаха равенство 2:2 при домакинството си на Евертън, благодарение на страхотните намеси на стража си Марк Шварцер и многото пропуски на нападателите на съперника. Изравнителен гол само минута преди края отбеляза резервата на "котиджърс" Стийв Сидуел, който донесе равенството 2:2 на домакините. Рижавият халф се разписа от по-малко от метър от голлинията, след като българинът Димитър Бербатов се размина с топката от подобна позиция, но тя попадна в неговите крака и той не пропусна да донесе равенството.

Партньорът на Бербатов в атаката Брайън Руис даде аванс на Фулъм в домакинския двубой срещу Евертън. Костариканецът бе точен от пряк свободен удар, който бе отсъден за нарушение именно срещу Бербо. От над 20 метра бившият играч на Твенте завъртя топката в левия ъгъл зад Тим Хауърд, като попадението бе записано като автогол на американския страж, който успя да избие топката в гредата, но оттам тя се отклони в тялото му и влетя в мрежата.

Белгийският национал Маруан Фелаини обаче обърна резултата с два гола в полза на своя Евертън. Той бе точен в 54-ата и 72-ата минута, като с двата си гола донесе пълен обрат за "карамелите" на "Крейвън Котидж".

Фелаини първо простреля Марк Шварцер за 1:1 след подаване на съотборника си в националния отбор на Белгия Кевин Миралас. Минути по-късно той се пребори с бранителите на домакините в наказателното поле и с плътен удар по тревата направи резултата 1:2. Така той материализира голямото преимущество на "карамелите", които пропуснаха редица шансове пред вратата на лондончани след ранния гол, с който изостанаха в резултата. След неговите два гола гостите продължиха да натискат и уцелиха гредата зад Шварцер отново чрез Фелаини, а австралийският страж на домакините трябваше на няколко пъти да се намесва решително, за да предотврати трети гол във вратата си.

Така се стигна до последната 90-а минута, в която Стийв Сидуел с третия си гол за сезона донесе точката за домакините. Изпуснатата победа пък означаваше четвърто поредно равенство за Евертън и четвърти мач без загуба (от които три ремита) за "котиджърс".