Монако взе само точка от Реймс

Отборът на Монако успя да вземе само точка от гостуването си на Реймс от 8-ия кръг в Лига 1. Срещата завърши 1:1 като домакините първи откриха резултата, но "монегаските" успяха да стигнат до равенството. Реймс пък завърши мача в намален състав след като Атила Туран се изкара червен картон в 88-ата минута.

Мачът започна много неприятно за Монако и още в 4-ата минута гостите вече губеха в резултата. Тогава при едно центриране в наказателното поле Антоан Дево засече топката с глава и даде преднина на Реймс - 1:0. Все пак гостите успяха да възстановят равенството в 13-ата минута, когато Жоао Моутиньо с прекрасно изпълнение от фаул изненада вратаря и направи 1:1.

Мачът обаче бе доста равностоен и двата тима имаха своите положения. Домакините обаче като че ли могат повече да съжаляват, че не измъкнаха победата, след като в 63-ата минута удариха греда чрез Флойд Айте, а три минути по-късно Никола де Превил бе съборен в наказателното поле, но съдията не се осмели да посочи бялата точка. В края пък Монако натисна и имаше няколко шанса да стигне до втори гол, като попадение на Радамел Фалкао бе отменено заради игра с ръка.

Така мачът завърши без победител и Монако пропусна да се откъсне на върха на класирането, като в момента държи първата позиция с 18 точки, колкото има и ПСЖ, но монегаските са с по-добра голова разлика. Реймс пък записа пето поредно равенство и се намира на 10-ата позиция с 11 точки.