ЦСКА набира скорост - разгроми Любимец и вече гледа към Европа (видео)

ЦСКА разгроми с 3:0 Любимец като гост и по този начин се изкачи на трето място в класирането на "А" група преди да се изиграе последната среща от 10-ия кръг между Литекс и Локомотив (Пловдив), която е по-късно днес. Попаденията за армейците вкараха Ивайло Чочев и Марсиньо преди почивката, а през втората част се разписа резервата Християн Кировски.

За лесната победа на софиянци, които можеха да спечелят с далеч по-изразителен резултат, спомогна ранното изгонване на централния бранител на домакините Величко Величков, който получи директен червен картон още в 39-та минута на двубоя.

Домакините можеха да открият резултата още в 4-та минута, когато след самостоятелен пробив Мирослав Будинов се измъкна сам срещу вратаря на червените Томаш Черни, но стреля в аут.

Пет минути по-късно втора изключително опасна атака на Любимец завърши с извеждащ пас на Будинов към Дончо Атанасов. Крилото на домакините стреля с левия крак, но Черни спаси.

В 22-та минута и ЦСКА създаде първото си голово положение, когато Чочев стреля с глава след центриране от корнер, но Рашков спаси. Само 60 секунди по-късно армейците, които в тези минути бяха притиснали своя съперник, откриха резултата.

Милисавлевич центрира топката отдясно, Сидибе не успдя да я уцели с глава и тя попадна в абсолютно непокрития Чочев, който без проблем вкара от 5-6 метра. Това бе втори гол в първенството за младия полузащитник, който с попадението си срещу Литекс в предишния кръг донесе трите точки на ЦСКА.

След половин час игра наставникът на армейците Стойчо Младенов извърши принудителна смяна. На мястото на Мамади Сидибе се появи Християн Кировски.

Десет минути преди края на първата част гостите от София на два пъти чрез Марсиньо и Гъргоров стреляха опасно, но в аут.

В 36-та минута Апостол Попов изведе по великолепен начин Кировски сам срещу вратаря, македонецът пробяга трийсетина метра с топка в крака, но след силен шут от 7-8 метра не уцели вратата.

Така се стигна до 39-та минута, когато домакините останаха с човек по малко след директен червен картон за централния бранител Величко Величков, който фаулира откъсналия се сам срещу вратаря Кировски. С изпълнението на фаула се зае Марсиньо, който със страхотен шут под гредата покачи в 40-та минута на 2:0 за ЦСКА. А тази ситуация до голяма степен предреши и крайния победител в мача.

Втората част започна с натиск на ЦСКА и силен изстрел на Емил Гъргоров, който стражът на домакините с мъка спаси.

В 65-та минута Християн Кировски покачи на 3:0 за гостите, след като засече с глава опит за удар отдалеч на Антон Карачанаков.

Четири минути македонецът изпусна да вкара втория си гол с глава. Сериозен пропуск направи и Чочев в 77-та минута, когато овладя топката след грешка на противников бранител, но не успя да преодолее излезлия страж на домакините.

Това бе трети пореден успех за ЦСКА в "А" група, който отново дойде без футболистите на Стойчо Младенов да допуснат гол в собствената си врата.

снимка: Марин Маринов/Sportal.bg