Нюкасъл с домакинска издънка

Отборът на Нюкасъл разочарова феновете си с домакинска загуба с 2:3 от Хъл Сити в мач от петия кръг на Премиър лийг. "Свраките" на два пъти излизаха напред в резултата с голове на Лоик Реми, но в крайна сметка гостите стигнаха до успех след попадения на Роби Брейди, Ахмед Елмохамади и Соне Алуко.

Резултатът бе открит в десетата минута, когато удар на Папис Демба Сисе бе засечен от Реми с глава. В средата на първата част обаче гостите изравниха. Роби Брейди бе оставен да напредне по лявото крило и прокара топката между краката на Тим Крул. Малко преди почивката Нюкасъл отново излезе напред в резултата. Шут на Йоан Кабай бе блокиран, но топката попадна в Реми, който без да се бави я прати в мрежата.

Почти веднага след подновяването на играта Хъл отново изравни. При едно центриране от фаул Елмохамади бе оставен непокрит и с глава вкара за 2:2. 15 минути преди края изненадващо гостите излязоха напред в резултата. Джордж Бойд намери Алуко, който се освободи отлично от защитник и прониза Крул. В даденото от съдията продължение Реми пропусна да спаси тима си от загубата и да оформи хеттрика си. Французинът изпусна от отлична позиция от малкото наказателно поле.

Така Нюкасъл остава със седем точки и заема 11-о място. Хъл има същият актив и е на десета позиция.