Стоичков награждава победителя в международен турнир по футбол за деца в Поморие

Дванадесетгодишни футболисти от 7 страни ще спорят за титлата в Детската Купа на Шампионите "ЛУКОЙЛ", чийто финален кръг ще се състои от 20 до 22 септември на Централния стадион в Поморие. За финалния турнир се класираха "Цървена звезда" (Сърбия), турския "Галатасарай", "Днепр" (Украйна), румънският "Васлуй", "Динамо" - Тбилиси и московският "Локомотив". Честта на България ще защитават детските отбори на "Нефтохимик" и "Черноморец"-Бургас. Отборите са разделени в две групи, които ще играят мачовете си на 20 и 21 септември, а победителите ще се срещнат на финала на 22 септември от 13:00 ч.

Патрон на финалния турнир е легендарният български футболист, носител на "Златната топка" и "Златната обувка" Христо Стоичков. Бившата звезда на "Барселона" ще бъде в компанията на друг голям футболист от шампионския състав на "Порту" - Едгарас Янкаускас. Специално за финалите в Поморие пристига и вицепрезидентът на Нефтена Компания ЛУКОЙЛ Евгений Хавкин. Сред гостите на финалите ще видим председателя на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова, техническия директор на УЕФА Анди Роксбърг, президента на Руския футболен съюз Николай Толстих, кмета на Бургас Димитър Николов, кмета на Поморие Иван Алексиев.