Алмерия и Елче направиха равенство

Алмерия завърши наравно 2:2 у дома срещу Елче в мач между новаците испанския футболен елит. В началните минути на срещата от третия кръг Фернандо Сориано даде аванс в полза на Алмерия, но след половин час игра Еду Албакар изравни след отсъждането на спорна дузпа.

В последните секунди на първата част Хосе Антонио Верса също беше точен от бялата точка и отново даде аванс в полза на домакините. В средата на второто полувреме аржентинският защитник Себастиан Дубарбиер остави Алмерия с човек по-малко заради втори жълт картон.

В края на срещата Елче достигна до равенството чрез попадение на Иадом Боакие. Алмерия и Елче имат по две точки от изиграните до момента три двубоя.

В друга среща от третия кръг на испанското първенство Леванте спечели с 2:1 навън срещу Райо Валекано. Рубен Гарсия даде аванс в полза на гостите в 26-ата минута. След точно един час игра Ласана Бангура получи директен червен картон и остави Райо с 10 души на терена. Десет минути преди края Хоакин Ларивей изравни, но в добавеното време Андреас Иваншиц вкара победния гол за гостите, възползвайки се от асистенция на Жорди Хуметра.

Победата е първа за Леванте през новия сезон. Отборът от Валенсия има 4 точки в актива си. Райо Валекано е с точка по-малко.