Шампионът ПСЖ стъпи накриво още на старта, Кавани дебютира

Шампионът Пари Сен Жермен започна с трудно равенство срещу Монпелие в първия кръг на новия сезон в Лига 1. Парижани се добраха само до хикс 1:1 в гостуването си на "Стад де ла Мусон". Монпелие пръв взе преднина в срещата с попадение на Реми Кабела в 10-ата минута, но ПСЖ се добра до равенството с гол на Максуел в 60-ата минута. Дебют за шампионите пък направи звездното попълнение Единсон Кавани, който се появи в игра в 72-ата минута. От тази минута пък домакините играха с 10 човека на терена след като Абделхамид Ел Каутари получи червен картон, но въпреки това удържаха точката.

В началото на мача Пари Сен Жермен имаше инициативата, но в 10-ата минута домакините организираха добра контраатака като Ерера напредна и опита удар, топката се отби от защитник, но след това се озова на крака на Реми Кабела, който от близо успя да отбележи за 1:0. В ситуацията обаче гостите обаче бяха ощетени от съдиите, тъй като се видя, че е извършено нарушение при отнемането на топката от Златан Ибрахимович преди атаката на домакините.

След гола ПСЖ вдигна оборотите и се хвърли в атака, но без особен резултат. В 13-ата минута Марко Верати опита удар от трудна позиция и прати топката над вратата. В 27-ата минута пък Лукас Моури стреля опасно, но кълбото срещна тялото на защитник и излезе в корнер. Домакините също имаха добра възможност в 38-ата минута, когато отново Кабела нахлу в наказателното поле и отправи удар, но покрай вратата.

В началото на второто полувреме домакините имаха чудесен шанс да удвоят преднината си. Ерера нахлу в наказателното поле и стреля от движение, но прати топката над вратата. След това обаче ПСЖ отново взе нещата в свои ръце и притисна своя съперник. Така в 60-ата минута при едно центриране в наказателното поле Ибрахимович свали с глава към Максуел, който от близо засече топката във вратата за 1:1.

В 72-ата минута в игра за парижани се появи звездното попълнение Единсон Кавани на мястото на Езекиел Лавеци. В същото време пък Монпелие остана в намален състав за втори жълт картон за Абделхамид Ел Каутари за грубо нарешение срещу Хавиер Пасторе. Две минути по-късно пък Кавани имаше първата добра възможност да открие головата си сметка за ПСЖ като от близо с глава стреля опасно, но покрай вратата.

До края на мача ПСЖ бе по-активният отбор, но играчите на Монпелие се отбраняваха много организирано и не допуснаха сериозни положения пред своята врата, с изключение на една ситуация в добавеното време, когато вратаря трябваше да се назесва решително след удар с глава на Рабио. Така срещата завърши 1:1 и двата тима взеха по една точка в актива си.