Гари се върна, а с него и усмивките на “сините” (видео+галерия)

След повече от два месеца и половина Левски отново стигна до победата в официален мач. “Сините” надвиха с 2:0, като гост Пирин (Гоце Делчев) в мач от третия кръг на “А” група и записаха първи три точки този сезон. Герой за столичани бе звездата Гари Родригес, който асистира за първия гол на Цветан Генков (36), спечели дузпа и сам я реализира в 55-ата минута.

Холандецът се завърна след наказание, като отново бе най-добър за своите и пропусна да вкара поне още две попадения. Освен него и феновете на “сините” се завърнаха по трибуните, като подкрепяха своите играчи за разлика от първите два кръга.

Победата е първа и за Славиша Йоканович начело на столичани, както и първа за отбора от 18-и май, когато спечели с 1:0 над Лудогорец на “Георги Аспарухов”. Успехът прекъсна серията от три поредни поражения за 26-кратните шампиони във всички турнир, с което отборът се изкачи от последно на девето място в класирането. Пирин пък с голова разлика 3:11 и с актив от една точка се смъкнаха на последното 14-о място.

Интересното е, че двамата голмайстори на “сините” вече имат по две попадения през този сезон, като днес показаха добро взаимодействие след вчерашното спречкане на тренировката.

Именно холандецът бе един от първите поздравили Генков за гола му и обратното, с което двамата показаха, че случката е забравена.

Наставникът на “сините” Славиша Йоканович бе направил две промени за разлика от загубата с 1:2 от Локомотив (Пловдив). След наказание от първата минута се завърна Гари Родригес на мястото на Илиян Йорданов, а Даниел Димов смени Кристовао Рамос в схемата 4-4-2.

Пламен Илиев отново бе на вратата, а пред него защитата бе същата – Станислав Ангелов, Димитър Везалов, Орлин Старокин и Нуно Пинто. Димов действаше пред защитата. Стефан Велев и Кевин Брю пред него, а Владимир Гаджев ще бъде плеймейкър зад Родригес и Генков.
Домакините пък посрещнаха столичани след поражение с 1:7 от Ботев (Пловдив) миналия кръг. Любомир Витанов смени Георги Петров в единствената промяна сред 11-те на Тенчо Тенев. Именно Витанов вкара от дузпа при равенството 1:1 в домакинството през април на "сините", което коства поста на Илиан Илиев.
Двубоят започна при температура над 37 градуса на бавни обороти.
Родригес пропусна да даде аванс на гостите в 9-ата минута, когато след пробив отляво стреля силно в тялото на Абдиков.
Генков излезе очи в очи с вратаря Абдиков в 14-ата минута, но си поведе лошо топката. Въпреки това я настигна и пусна на Родригес, който от няколко метра стреля над горната греда на вратата, която бе без Абдиков.
В 36-ата минута Гаджев изведе Родригес отляво. Холандецът финтира десния бранител на домакините и майсторски качи топката на главата на Генков, който от няколко метра с глава вкара втория си гол за "сините".
След грешка на Димитър Везалов в 43-ата минута Веселин Марчев проби по лявото крило и намери Марио Близнаков. Последният финтира добре Даниел Димов преди да стреля с левия крак, но за негово нещастие топката мина встрани от лявата греда на Илиев. Удар на Велев пък бе спасен от защитник при последвалата атака.
На почивката Румен Лапатанов напусна, а вместо него за Пирин излезе Борислав Хазуров. Родригес в 51-ата минута пробва рефлекса на Абдиков с далечен удар, който вратарят изби в корнер. Четири минути по-късно Абдиков повали холандския бързак излязал очи в очи срещу него. Реферът Иван Кирилов правилно посочи бялата точка, но спести червен картон на стража на домакините, като му показа само жълт. Съдията дори се забави с отсъждането, тъй като изчака да види дали Генков ще може да настигне топката, това не се случи. Впоследствие Родригес стреля вляво от бялата точка и удвои.
Пламен Илиев отрази силен удар на Витанов в 63-ата минута. 180-секунди по-късно Гаджев и Любомир Гуцев си сблъскаха главите, а Родригес взе топката и изведе Велев сам срещу Абдиков. Халфът стреля на два пъти, но и двата пъти Абдиков избиваше.
Нуно Пинто игра с ръка в 74-ата минута при опит да върне топката на Илиев, но Кирилов реши, че няма дузпа и вбеси около 4000 фенове на домакините.
Родригес и Генков пропуснаха по едно чисто положение в рамките на няколко минути. Албин Алба с глава също пропусна да върне едно попадение отблизо.
Другата резерва Хазуров също можеше да вкара. Нападателят стреля силно, но в аут от малък ъгъл.
След нов отличен пробив на Родригес в продължението Генков с левия крак пропусна да направи резултата класически, но въпреки това столичани бяха изпратени с аплодисменти от близо 400 свои привърженици.