Спартак (Москва) поведе колоната в Русия (видео)

Отборът на Спартак (Москва) записа втора победа в новия шампионат на руската Премиер лига. Столичани надиграха като гост с 2:0 новака Урал в среща от втория кръг. Ейдън Макгийди (52) и Емануел Еменике (90) зарадваха наставника Валери Карпин. Победата изкачи Спартак еднолично на върха в таблицата преди останалите мачове от кръга.

Първото добро положение за гостите дойде в 23-ата минута. Новото попълнение Тино Коста даде прекрасно подаване в наказателното поле, но вратарят Евгений Помазан спаси удара на Денис Глушаков. В добавеното време на първото полувреме Хосе Мануел Хурадо се озова сам срещу врататя, но опитът му за прехвърлящ удар не се получи.

Логично Спартак успя да вкара. В 51-вата минута Макгийди се възползва от разбъркване и отбеляза на празна врата след подаване на Сергей Паршивлюк. В 60-ата домакините изпуснаха да изравнят при добро положение след контраатака. В 88-ата Урал беше на косъм от изравняване, но Сергей Бризгалов се отличи с важна намеса. В 90-ата минута беше сложена точка на спора, след като Еменике вкара за крайното 0:2.

Снимка: "Спорт Експрес"