Ботев (Пд) изпусна златен шанс, скандален съдия се опита да "отреже" главата на българите в Босна (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна добър турнирен резултат като гост на Жрински (Мостар). Първият мач от втория предварителен кръг от турнира на Лига Европа между двата тима завърши при резултат 1:1. Реваншът е след една седмица в Бургас.

Попадението за домакините реализира Семеунович в 21-ата минута, след като се възползва от центриране отляво и с глава забоде топката в мрежата на гостите. При попадението стража Стаховяк не се намеси по най-добрия начин. В 48-ата минута резервата Ромарио бе изведен в добра позиция от Мариян Огнянов и майсторски преодоля стража на Жрински за 1:1.

Българите би трябвало да съжаляват, тъй като бяха по-добрият отбор и съвсем спокойно можеше да си тръгнат от Босна с победа. Възпитаниците на Станимир Стоилов направиха куп пропуски, а за капак в 90-ата минута Ромарио удари греда.

В даденото за първата част продължение, главният арбитър нанесе тежък удар по българския тим, като изгони влезлия като резерва Валери Домовчийски напълно незаслужено. Нападателят си пое назад топката и бе настъпен от противников играч.

Вместо да отсъди фаул, реферът му вдигна картон за симулация, който бе негов втори в мача. Първият картон пък му бе даден за неправилна смяна, въпреки че четвъртият съдия позволи да влезе на терена.

Преди това арбитърът прати Перо Стойкич преждевременно в съблекалнята, но червеният картон бе напълно основателен.

Още в 8-ата минута "жълто-черните" можеше да отбележат гол. Тодор Неделев изведе по отличен начин Мариян Огнянов сам срещу вратаря, нападателят стреля, но ударът му не намери очертанията. Домакините отговориха в 15-ата минута, когато Джурич стреля от точката на дузпата, но прати кълбото високо над вратата.

Шест минути по-късно босненският отбор ликуваше. Попадението за домакините реализира Семеунович, след като се възползва от центриране отляво и с глава забоде топката в мрежата.

Попарени от гола възпитаниците на Мъри Стоилов се впуснаха в атака. В 29-ата минута Анисе Абел имаше добра възможност да върне своя тим в срещата, но състезателят стреля над напречната греда, след като бе изведен очи в очи със стража на домакините от Томаш Иршак.

Десет минути преди край на полувремето Огнянов отново пропусна да се разпише, след като изкочи от втора позиция сам срещу вратаря. Халфът се забави да стреля и топката му бе избита в корнер.

В 45-ата минута Перо Стойкич получи втори жълт картон, респективно червен за нарушение срещу Тодор Неделев и напусна принудително терена.

Секунди по-късно реферът реши да изравни численото равенство и вдигна скандален втори жълт картон на Домовчийски.

През втората част футболистите на Ботев излязоха напълно преобразени. Три минути след подновяването на играта "жълно-черните" успяха да изравнят. Голът бе дело на Ромарио, който опъна мрежата с майсторски удар, след асистенция на Огнянов. Вихрените набези на българите продължиха с пълна сила.

В 57-ата минута Тодор Неделев се нареди на опашката с пропускащите голови положения. Талантът не успя да се разпише, независимо че бе останал непокрит на три метра от противниковата врата.

В следващите минути състезателите на Жрински създадоха няколко добри атаки, но за радост на феновете на Ботев опитите им да отбележат се оказаха напразни.

В самия край на срещата пред Ромарио се отвори прекрасна възможност да се превърна в герой. Холандецът изкочи отляво по атаката, напредна мощно и след като се освободи от прекия си пазач, разтресе гредата с мощен шут. Въпреки всичко нападателят можеше да отиграе ситуацията много по-добре като подаде към Неделев, който чакаше напълно сам в близост до голлинията.

ЖРИНСКИ - БОТЕВ ПД 1:1

1:0 Симеунович 21
1:1 Ромарио 48

ЖРИНСКИ: Дуйкович, Раделич, Стойкич, Бръкович, Църнов, (63-Миличевич), Муминович, Савич (55-Кантар), Аничич, Джурич, Симеунович, Попович (73-Бекич)

Резерви: Василий, Шчепанович, Баришич, Пехар

БОТЕВ ПД: Стаховяк, Грънчаров, Минев, Спрокел, Огнянов, Неделев, Христов (46-Ромарио), Анисе (35-Домовчийски), Иршак, Галчев, Виейра (78-Костов)