Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0 /почивка/

Литекс надигра Добруджа в последната си контрола

Литекс победи Добруджа с 3:1 в последната си контрола преди началото на новия сезон. На градския стадион в Ловеч оранжевите надиграха своя съперник и с две попадения на Мирослав Манолов и едно на Кристиян Малинов стигнаха до успеха. За гостите точен беше Тодор Чаворски. Срещата започна с ранни голове. Още в 3-та минута Петър Златинов изведе в коридор Мирослав Манолов, който се пребори с бранител на противника и с плътен шут откри резултата. Три минути след това Тодор Чаворски от гостите изравни с красив гол от фаул при сглобката на гредите. До края на полувремето ловчанлии доминираха, но без достатъчна острота в завършващата фаза. В 45-та минута Станислав Генчев отблизо изпусна с глава да се разпише за 2:1.

Втората част започна с нов гол на Манолов. След отлично центриране на Динчев, младокът Малинов свали топката с глава към тарана и той хладнокръвно се разписа за 2:1. В 73-та минута Кристиян Малинов и Кирил Десподов матираха с двойно подаване помежду си защитата и Малинов вкара за 3:1. За Литекс в този мач игра и французинът Морел, който е на проби и до дни ще стане ясно дали ще подпише с оранжевите. Това бе седмата поверка на ловешкия тим това лято като те заисаха 5 победи /над Нефтохимик с 2:0, Светкавица 2:1, Пелистер 3:1, Академик Свищов 4:0 и Добруджа 3:1/ и две нулеви равенства с Любимец и Арис /Солун/.

Състави

Литекс: Орлинов, Динчев, Божиков, Ил.Миланов, Аладжов, Генчев, Славчев, Златинов, Морел, Манолов, Десподов (Руменов, Малинов, Цветков, Даскалов, Здравчев)

Добруджа: Конов, Д.Димитров, Христозов, Гаджалов, Кр.Димитров, Колев, Кр.Петков, Лазаров, Цачев, Чаворски, Ив. Димитров(Радомиров, Илиев, Иванов, Василев, Кисьов, Тачев)