Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ботев надигра сателита си в контрола, Домовчийски бележи

Ботев се наложи с 4:2 над Раковски 2011 в приятелски мач между двата отбора. Двубоят се игра на стадион "Беркут" в Брестник в 2 полувремена по 30 минути. Както обикновено в двубоите срещу своя сателит в единадесеторката на Ботев фигурираха и играчи от втородивизионния тим. Попаденията за "жълто-черните", които играха с тренировъчния си екип, реализираха Валери Домовчийски, Николай Павлов и Луис Педро (2 гола). За Раковски на два пъти се разписа Цветелин Чунчуков.

Резултата откри Валери Домовчийски още в 45-ата секунда, след като засече с глава центриране на Артур Енрике. 4 минути по-късно Луис Педро се възползва от неразчетено връщане към вратаря и го преодоля за 2:0. В 16-ата Николай Павлов направи преднината на "канарчетата" класическа, като при този резултат завърши първото полувреме. 2 минути след началото на втората част Чунчуков изравни след точно изпълнена дузпа, за игра с ръка на Костов в наказателното поле. В следващата атака отново Чунчуков вкара хубав гол, след като овладя топката на гърди и от въздуха я изпрати в левия ъгъл за 3:2. Крайният резултат оформи Луис Педро в 53-ата минута, като холандецът се разписа след асистенция на Дяков.

Ботев (Пловдив) - Раковски 2011 4:2

Ботев (Пловдив): Андонов (31- Димитров), Дяков, Джинич, Телкийски (31- Ем. Петков), Артур, Юсеин, Васев, Педро, Павлов, Домовчийски, Костов

Раковски 2011: Спасов, Терзиев , Рахов, В. Байрев, Марин, Казаков, Ангелов, Ц. Павлов, Генчев, Чунчуков, Лачев