Анисе лиши Ботев (Пд) от победа срещу чехи

Отборите на Ботев (Пловдив) и чешкия Зноймо завършиха при резултат 1:1 в контролна среща. Томаш Иршак вкара за пловдивчани в 35-ата минута с прецизен изстрел извън наказателното поле, а Лачко изравни в 84-ата минута след грешка на направилия дебют с жълто-черната фланелка Анисе Абел.

Това бе трета проверка за "канарчетата" в Австрия. Досега те победиха с 2:1 Ружомберок и завършиха 0:0 с Кубан на Ивелин Попов.

В 5-ата минута футболистите на Станимир Стоилов, които играят срещу казахстанския Астана в Лига Европа след седмица, стигнаха до гол, но той не бе зачетен заради засада на Вандер Виейра. Малко по-късно бразилецът изведе Мариян Огнянов в отлична позиция, халфът преодоля чешкия вратар, но ударът му бе избит пред голлинията.

В 35-ата минута пловдивчани успяха да материализират надмощието си. Полузащитникът Иршак получи топката в половината на своите сънародници и с прецизен удар извън наказателното поле не остави шанс на Дробич за 1:0.

Втората част започна по-добре за играчите на Зноймо. В 47-ата минута коварен изстрел на Хнанчек бе избит с крак от Адам Стаховяк. Малко след това отново Хнанчек шутира отдалеч, топката рикошира и излъга вратаря на Ботев, но се отклони от гредата и излезе в аут.

"Канарчетата" отговориха с удари отдалеч на Борис Галчев, Огнянов и Ромарио Кортзорг, които обаче не намериха целта.

В 60-ата минута неофициален дебют с жълто-черния екип направи Анисе Абел, който вчера напусна ЦСКА.

В 66-ата минута параболичен изстрел на Йордан Христов намери напречната греда на вратата на чешкия отбор.

В 84-ата минута Анисе сбърка в средата на терена, Лачко открадна топката и се озова сам срещу резервния страж Андонов, прати кълбото покрай него и изравни резултата.

БОТЕВ (ПД) - ЗНОЙМО 1:1
1:0 Иршак (35)
1:1 Лачко (84)

БОТЕВ ПД: Стаховяк (67-Андонов), Христов, Спрокел (73-Джинич), Грънчаров (87-Терзиев), Минев (60-Енрике), Галчев (73-Павлов), Иршак, Ромарио (83-Казаков), Огнянов (67-Луис Педро), Вандер (67-Дяков), Костов (60-Анисе)

ЗНОЙМО: Дробич, Чохор, Перкович, Зеба, Ихлар, Бучта, Релжик, Окленсбек, Хелишек, Вастчек, Хнанчек