Лудогорец пак се препъна срещу неудобен съперник (видео)

Отборите на Лудогорец и Пирин (Гоце Делчев) завършиха 1:1 в контролна среща. Мачът се проведе в Смолян. Любомир Витанов вкара в 37-ата минута от дузпа, а Жуниор Кишада изравни за шампионите в 48-ата минута. Двата тима направиха същия резултат и в шампионатния мач помежду им през март на стадион "Лудогорец Арена". Това бе първа контрола за тима на Ивайло Петев през лятната подготовка. Преди това те направиха две учебни игри срещу аматьорски тимове, в които спечелиха с 8:0 срещу Асеновец и 14:0 срещу Първомай.

Разградчани започнаха силно и бяха много близо до гол още в 14-ата минута, когато защитата на Пирин увисна след ъглов удар, но Козмин Моци от няколко метра стреля над опразнената врата. В следващата атака Иван Стоянов прехвърли вратаря на неврокопчани Абди Абдиков, но Димитър Пиргов изчисти пред голлинията. В 34-ата минута Абдиков изпусна топката след центриране отдясно, тя попадна в Роман Безяк, но нападателят стреля в тялото на вратаря.

В 38-ата минута играчите на Пирин организираха отлична контраатака, завършила с удар на Атанас Фиданин. Бранителят обаче бе спънат в наказателното поле преди да стреля и съдията Димитър Андреев посочи бялата точка. Витанов реализира дузпата и даде преднина на тима от Гоце Делчев.

В последните минути на първата част Лудогорец натисна, но стигна само до удар от фаул на Иван Стоянов и положение, което не бе оползотворено от Христо Златински.

През второто полувреме Ивайло Петев заложи на нова единайсеторка. Още в 48-ата минута продължителна комбинация на шампионите завърши с подаване на Витиня към Кишада и бразилецът технично копна кълбото покрай Абдиков за 1:1.

В следващите минути разградчани наложиха мощен натиск, но така и не стигнаха до попадение. С пропуски се отчетоха Кишада, Мирослав Иванов и Марселиньо. В 78-ата минута пък удар на Витиня затрудни максимално Абдиков, но вратарят все пак изби в корнер.

В последните минути резервният страж на Лудогорец Иван Чворович демонстрира класата си, спасявайки далечни удари на Свилен Щерев и Димитър Пиргов.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН (ГД) 1:1
0:1 Витанов (37-д)
1:1 Кишада (48)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Теро Мантула, Козмин Моци, Жуниор Кайсара, Светослав Дяков, Христо Златински, Михаил Александров, Иван Стоянов, Фабио Ешпиньо, Роман Безяк

Второ полувреме: Иван Чворович, Шоко, Александър Барт, Витиня, Георги Костадинов, Марселиньо, Неманя Милисавлевич, Жуниор Кишада, Мирослав Иванов, Мичел Бургзорг, Тейнур Марем

ПИРИН (ГД): Абди Абдиков, Атанас Дреновички, Димитър Пиргов, Любомир Гуцев, Атанас Фиданин, Любомир Витанов, Румен Лапантов, Васил Панайотов, Петър Лазаров, Марио Близнаков, Борислав Хазуров (Николов, Киров, Щерев, Коцев, Петров)