Левски удари бразилци с гол на Жоао Силва (видео+снимки)

Отборът на Левски стартира с победа в контролите от сезон 2013/2014 година в Линдабрун. "Сините" надвиха с 1:0 третодивизионния бразилски Арапонгас. Португалският таран Жоао Силва се разписа в 43-ата минута след асистенция на новото попълнение Рамон Лопес. Освен него и друг от новите - Кевин Брю, дебютира през втората част за столичани, докато Цветан Генков изгледа мача от трибуните.

26-кратните шампиони играха по-добре срещу мотивирания си противник и напълно заслужено спечелиха, а пропуски на Силва, Тодор Чаворски и Илиян Йорданов им попречиха да победят с по-голям резултат.

Николай Митов заложи на следните 11: Михаил Иванов бе на вратата, а завърналият се от Киево Христо Попадийн, както и Пламен Димов, Димитър Везалов и Орлин Старокин бяха четиримата бранители. Националът Владимир Гаджев и близнакът Радослав Цонев бяха опорни халфове пред Антонио Вутов, докато отляво действаше Гари Родригес. Жоао Силва водеше атаката през първите 45 минути.

Интересното е, че само трима от днешните титуляри бяха в стартовия състав в последния официален мач на клуба при загубената титла срещу Славия преди по-малко от месец. Гаджев, Родригес и отбелязалият си злощастен автогол Везалов.

Двадесет минути преди среща се изсипа сериозен дъжд, който навлажни отлично подготвения терен за игра.

Добрата атака в самото начало завърши с удар на Радослав Цонев, но бранител спря неговия изстрел. Жоао Силва бе близо до гол в 8-ата минута. Синята деветка стреля хубаво с глава под гредата, но стражът на южноамериканците Марден изби в корнер. В 12-ата Владимир Гаджев пробва рефлекса на бразилския вратар с изстрел от фаул, но Марден отново спаси. Опасен удар на Цонев пък мина над горната греда в 20-ата минута.

В 30-ата минута Виейра пропусна да открие след остро центрира отляво на Руи пред Михаил Иванов.

Гари Родригес преодоля технично бранител и стреля с левия крак, но Марден отново извади топката в ъглов удар. Секунди преди това Димитър Везалов влезе лошо в краката на противник и бе предупреден да играе по-внимателно. Силва с левия крак от 10 метра стреля в аут в 38-ата минута, при поредното центриране пред бразилската врата.

Руи от пряк свободен удар в 40-ата минута стреля опасно, но се стигна само до корнер.

Жоао Силва откри головата сметка на Левски за сезон 2013/2014. Деветката на "сините" се разписа след остро центриране на Лопес отдясно и на шпагат от няколко метра даде преднина на своите. Бразилецът бе изведен с фантастично 40 метрово диагонално подаване на Владимир Гаджев.

Но почивката Митов извади 10 играчи, като на терена остана само Рамон Лопес, който напусна в 60-ата минута, а на негово място се появи Базил де Карвальо.

Невероятен пропуск направи Илиян Йорданов в 54-ата минута. Лявото крило напредна след извеждащо подаване отляво, но след силен удар от няколко метра пропусна да удвои.
Последваха три възможности в рамките на шест минути, отрили се пред Тодор Чаворски, който водеше атаката през втората маст. Първо младокът стреля слабо отстрани на вратата, след което пробва рефлекса на Марден с удар от фаул. Карвальо го изведе добре в 66-ата минута, но Тото стреля далеч над вратата сам срещу стража на бразилците.
Матевели пропусна най-чистото положение за Арапонгас в 70-ата минута, когато пропусна да засече центриране от фаул във вратата на Ивайло Василев отблизо.
Десет минути по-късно добра атака на "сините" завърши с пропуск на Чаворски, след като топката рикошира в краката му и излезе в аут на няколко метра от голлинията.
Новото попълнение Кевин Брю избра да играе с номер 20 за столичани, като демонстрира сериозно самочувствие на терена и на няколко пъти добре организира атаката, а също така извърши едно грубо нарушение.
Хубав удар на Карвальо в 83-ата с левия крак мина близо до горния десен ъгъл на бразилската врата.
До края нямаше положения пред двете врати, а над 20 сини фенове останаха доволни от победата.

ЛЕВСКИ - АРАПОНГАС 1:0

1:0

Силва (43)

ЛЕВСКИ първото полувреме: Михаил Иванов, Христо Попадийн, Пламен Димов, Димитър Везалов, Орлин Старокин, Владимир Гаджев, Радослав Цонев, Рамон Лопес, Антонио Вутов, Гари Родригес, Жоао Силва