Локо (София) започна с победа контролите

Отборът на Локомотив (София) изигра първата си контрола от лятната си подготовка. В комплекс "Пири" край Разлог столичните "железничари" победиха с 2:1 албанския Теута (Дуреш). Точни за българите бяха Крум Бибишков и Бранимир Костадинов, докато за гостите вкара Хакил Якупи. Срещата бе доста груба и изнервена на моменти и в средата на втората част се стигна до разправии на терена между играчите на двата отбора. В мелето бе изгонен Даниел Гаджев, който е известен с буйния си нрав на игрището.

Резултатът бе открит от Локомотив в 11-ата минута, когато новото попълнение от Миньор Джиби Якасонго центрира отлично към Бибишков, който с глава прониза вратаря на албанците. В 15-ата минута гостите можеха да изравнят, след като вратарят Валентин Галев бе преодолян от нападател на Теута, който върна топката към центъра на наказателното поле на съотборник. Последва удар, който обаче бе избит от капитана Александър Браннеков от голлинията. В 34-ата минута албанците изравниха резултата. След центриране на Ходо към Якупи, вторият изравни с глава. При този резултат завърши първата част на мача.

През втората част наставникът на тима Емил Велев даде възможност за изява на част от резервите на тима и те показаха добра игра и тотално надиграха съперника си. В 70-ата минута на терена се възцари кратък хаос, след като албански футболист фаулира Маркиньос, който в отговор го блъсна в гърдите. Последва меле в центъра на терена, като най-деен бе Гаджев, който получи червен картон. Две минути преди края на мача Бранимир Костадинов успя да донесе победата на тима след хубава самостоятелна акция и удар от 20 метра.

ЛОКО (СОФИЯ) - ТЕУТА 2:1
1:0 Бибишков (11)
1:1 Якупи (34)
2:1 Костадинов (88)

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): Валентин Галев (72- Кацалиев), Джереми Родригес (46- Димитров), Марко Ранджелович (46-  Дюлгеров), Александър Браннеков (60- Гаров), Румен Трифонов, Аврак Махамад (46- Гаджев), Дилян Колев (46- Том), Маркиньос, Тодор Христов (46- Костадинов), Крум Бибишков (46- Писаров), Джиби Якасонго (70- Василев)

ТЕУТА: Ризани, Бачи, Османи, Якубин, Идризи, Хоксни, Ходу, Хисамери, Мика, Дости, Кситани

СНИМКИ: Марин Маринов, Sportal.bg