Берое завърши с победа, Миньор изпрати "А" група с шеста поредна загуба

Отборът на Берое надви с 1:0 Миньор (Перник) в среща от последния 30-и кръг на "А" група. Владимир Зафиров отбеляза единствения гол в деветата минута. В 75-ата Марио Димитров от гостуващия тим беше изгонен.

Победният гол падна в деветата минута. Дончо Атанасов центрира от корнер и Владимир Зафиров отбеляза с глава. В 15-ата Иван Горанов навлезе в наказателното поле, но стреля встрани. В 40-ата Дончо Атанасов преодоля Ивайло Стоянов, шутира опасно, но топката се удари в лявата греда на Светлин Славчев.

И през втората част "зелените" продължиха да играят по-нападателно от съперника. В 63-ата Здравко Илиев нахлу по дясното крило, но Емил Ангелов не уцели вратата. В 69-ата Мартин Райков се освободи от бранител, но не шутира точно. В 75-ата резервата Димитров получи директен червен картон след остро влизане в краката на Георги Андонов.

Берое изпрати прекрасен сезон, в който триумфира с Купата на краля. Миньор потъва след шест проедни загуби. Перничани си тръгват от елита след пет години в "А" група.  Старозаговци завърши седми, а "чуковете" приключиха на 14-а позиция.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg