Борусия (М) помете Майнц 05 като гост

Борусия (Мьонхенгладбах) разби с 4:2 Майнц 05 в гостуването си от 33-ия кръг в Бундеслигата. Гостите изиграха много силно второ полувреме и именно тогава нанесоха своя удар и взеха трите точки.

Майнц пръв откри резултата в 12-ата минута чрез Шон Паркър, но в 39-ата минута Майк Ханке бе съборен за дузпа от Бо Свенсон и Бранимир Хъргота от бялата точка възстанови равенството. В 59-ата минута отново Хъргота даде преднина на своя тим, а в 64-ата минута Майк Ханке доведе нещата до 1:3. В 80-ата минута пък резултатът набъбна до 1:4, а Хъргота оформи своя хеттрик. В добавеното време на мача пък домакините направиха резултата малко по-почетен с попадение от дузпа на Андреас Иваншиц да крайното 2:4.

Така Майнц падна до 12-ото място с 41 точки, докато Борусия вече има 47 и заема 8-ото място в класирането.