Тотнъм измъкна точка на "Стамфорд Бридж" (видео)

Тотнъм измъкна 2:2 при гостуването на Челси на "Стамфорд Бридж" в двубой от 33-ия кръг на Премиър Лийг. От този резултат могат да са недоволни и двата отбора, но домакините имат повече основания за това, тъй като пропуснаха да си гарантират математически мястото в топ 4 и съответно квотата за участие в Шампионската лига през новия сезон.

Домакините имаха предимство през по-голямата част от мача, но пропуснаха да вземат солиден аванс. Това позволи на Тотнъм да се активизира в последните двайсетина минути и да стигне до изравнителен гол на резервата Гилфи Сигурдсон.
Той получи уникален пас с пета в наказателното поле от Адебайор и от близко разстояние разстреля Чех.

Гостите дори можеха да спечелят, тъй като в последната минута звездата им Гарет Бейл получи право да изпълни пряк свободен удар от удобна за него позиция.

Иначе Челси откри резултата с ранен гол на Оскар. В средата на първото полувреме Емануел Адабайор изравни с прекрасен гол, но Челси си върна аванса с попадение на  Рамиреш след асистенция на Фернандо Торес. След почивката нападателите на сините се скъсаха да пропускат, а накрая дори се прибраха в половината си и можеха да изпуснат и точката.

Челси е трети в класирането с 69 точки, а Тотнъм върви на пето място с 66. Между тях е Арсенал с 67.

До края остават два кръга, като на пръв поглед по-тежка е програмата на Челси, който в събота гостува на Астън Вила, а накрая приема Евертън.