Тотнъм съхрани надеждите за ШЛ

Тимът на Тотнъм постигна трудна победа в домакинството на Саутхамптън след късно попадение на Гарет Бейл в 86-ата минута. По този начин уелсецът завърши седмицата по един великолепен начин, след като обра всички награди за най-добър футболист през сезона в Англия. Домакините се нуждаеха от задължителна победа в продължаващата борба за челните места, даващи право на участие в Шампионската лига.

Гостите започнаха по-активно срещата, но домакините бързо изравниха играта. Във 33-ата минута Джей Родригес извърши нарушение срещу Муса Дембеле, които започна мача като титуляр, макар че лекуваше контузия и бе под въпрос за тази среща. Халфът се контузи и бе принудително заменен от германеца Люис Холтби, който през зимата пристигна от Шалке.

Срещата вървеше без особено опасни положения пред двете врати. И двата отбора не показаха особена креативност и не създаваха опасни положения.

Едва последните десет минути "шпорите" натиснаха своя противник и създадоха няколко по-опасни положения. Първо изстрел на Гарет Бейл бе блокиран с тяло от Джейсън Пънчън, а само няколко минути нов удар на Том Хъдълстоун бе отразен в корнер от Артур Боруц. Последвалият корнер бе бързо изпълнен от Холтби към Гарет Бейл и уелсецът простреля Боруц за 1:0 с изстрел извън наказателното поле.

Така Тотнъм събра 65 точки, колкото има и Челси, но и мач повече от "сините" в борбата за четвъртото място даващо заветното класиране в Шампионската лига през следващия сезон. Саутхаптън пък е 14-и с 39 точки, само на четири над чертата на изпадащите.