Черно море победи Левски в дербито на 25-ия кръг на Елитната юношеска група

Черно море се наложи с 3:1 над Левски в дербито на Елитната група за юноши (до 19 години). Така след мачовете от 25-ия кръг предимството на Литекс стана още по-сериозно, тъй като оранжевите размазаха Ботев (Пловдив) с 4:0 и имат и мач по-малко, който те отложиха против всякакви морални норми. Мустафа Мустафа откри за Черно море в 3-ата минута, а Георги Радев от състава на домакините покачи на 2:0 в 20-ата.

В началото на второто полувреме Борислав Цонев намали на 1:2, а в 61-ата за игра с ръка беше отсъдена и дузпа за Левски. Същият от братята Цоневи се нагърби да изпълни, но стражът на варненци Християн Христов спаси удара му. В 74-ата минута плеймейкърът на Черно море Бекир Расим от фаул оформи крайното 3:1. След този успех зелено-белите са вече на 4 точки от 2-ата позиция.