Макгийди провали Спартак в Саранск (видео)

Спартак (Москва) сензационно загуби гостуването си на обречения Мордовия и сериозно компрометира шансовете си да се класира за Шампионската лига. Отборът на Валерий Карпин имаше наглед лесна задача срещу един от сигурните изпадащи, но отстъпи с 1:2 и пропусна чудесна възможност да се изравни с Анжи на третото място в Премиер лигата. Главното действащо лице в двубоя в Саранск беше ирландската звезда на гостите Ейдън Макгийди. Крилото откри резултата още в 6-ата минута, но малко преди почивката получи директен червен картон, а през втората част Мордовия стигна до пълен обрат с голове на Андрей Пазин и Даниел Оприца.

Макгийди се разписа след чудесно двойно подаване с Павел Яковлев, но дори и това не успокои спартаковци, които допуснаха твърде много грешки в защита. Домакините направиха няколко сериозни пропуска, а в 39-ата минута реферът Сергей Иванов изгони Макгийди, който удари без топка Владимир Божович.

През второто полувреме Мордовия наложи волята си. Пазин вкара за 1:1 в 49-ата минута, а в 70-ата Оприца отблизо разстреля Андрей Дикан и донесе изненадващия успех на домакините, които са предпоследни в класирането и само чудо може да ги остави в елита.

След мача от щаба на Мордовия се оплакаха, че Макгийди е буйствал след червения си картон и е разбил вратата на съблекалнята.