Литекс надигна глава след трудна победа срещу последния (видео)

Отборът на Литекс постигна трудна победа с 2:0 срещу Монтана в мач от 25-ия кръг на "А" група. Георги Пашов си вкара автогол в 72-ата минута след прострелно центриране на Васил Божиков, а в 90-ата минута Ванжер да Силва се възползва от включване на вратаря на гостите Веселин Цветковски при корнер и след бърза атака се разписа в опразнената врата за крайния резултат.

Успехът прекъсна серията на "оранжевите" от три поредни загуби. Те вече имат 46 точки и остават на 5-о място. Монтана вече доиграва първенството, тъй като има едва 13 точки и е на последно място.

През първата част ловчанлии пропуснаха няколко добри ситуации за гол. В 14-ата минута Исмаил Иса бе изведен очи в очи с Цветковски и стреля, но вратарят със сетни сили отрази. 20 минути по-късно Георги Миланов опита късмета си с удар от границата на наказателното поле, но топката бе блокирана от бранител в синьо. В 39-ата минута Иса получи топката малко встрани от вратата, плъзна я покрай вратаря, но успоредно на голлинията и нямаше кой да я засече в опразнената врата.

Едва в продължението на първото полувреме гостите погледнаха по-смело към вратата на Илко Пиргов, но Даниел Младенов стреля много неточно.

В 57-ата минута отново Иса не бе точен, след като стреля с глава, възползвайки се от центриране на Момчил Цветанов. Осем минути по-късно пак Иса прати топката с глава в очертанията на вратата, но твърде слабо.

Късметът все пак се усмихна на Литекс в 72-ата минута. Армандо Ваюши изведе с пета Божиков отляво, защитникът центрира остро и Пашов си отбеляза автогол, след като протегна крак.

До края Монтана тръгна в атака, а удар на Антон Личков в 91-ата минута можеше да донесе изненадващ изравнителен гол, но кълбото мина встрани от вратата. В самия край на триминутното продължение Цветковски бе в наказателното поле при поредния корнер, но Пиргов улови центрираната топка, пусна я бързо напред, тя стигна до Ванжер и бразилецът с удар малко след центъра на терена оформи крайното 2:0.