Литекс разгроми Левски в Елитната група

Литекс нанесе тежка загуба на Левски в мач от Елитната група до 17 години. Възпитаниците на треньора Даниел Моралес играха много надъхано и унизиха лидера в класирането с 5:1 на своя терен в Ловеч. Гостите от София първи откриха резултата с гол от далечна дистанция на Християн Василев, но така само разгневиха ловешките таланти. Те изпуснаха набързо три отлични шанса, а изравняването дойде след груба грешка на синия вратар Станислав Димитров. После оранжевите се развихриха и до края на полувремето доведоха нещата до 3:1 след попадения на нападателите Кирил Десподов и Динко Митрев.

Втората част започна с нов гол за ловчанлии, дело на резервата Никола Димитров в 50-тата минута. Заради червен картон на стража Георги Петков, ловчанлии бяха принудени близо половин час с човек по-малко, но това не им попречи да нокаутиран съперника си в 70-тата минута, когато бранителят Мартин Митов оформи с глава крайното 5:1.