Десетима от Левски минаха и през "Лаута" по пътя към решаващия сблъсък (видео+галерия)

Отборът на Левски продължи положителната си серия в “А” група, след като стигна до много важен успех с 1:0 при гостуването на Локомотив (Пловдив) в среща от 25-ия кръг на "А" група. Единственото попадение реализира Кристовао Рамос в 38-ата минута. Преди това обаче попадение на Тодор Тимонов бе отменено още в 7-ата минута поради несъществуваща засада. Дъстли Мюрдер бе изгонен за втори жълт картон в 47-ата минута, като гостите играха с десет души до края на срещата.

Въпреки това “сините” задържаха своя аванс и прекъснаха серията си от две поредни загуби на “Лаута”, стигайки до 18-ия си успех за сезона, който изведе тима с точка пред Лудогорец. Шампионите обаче имат мач по-малко, в който приемат Черноморец утре от 16,30 часа в Разград. Преди него столичани излязоха на върха с 58 точки, докато тимът на Ивайло Петев е с 57 точки.

Както е известно, на 18-и май двата отбора се срещат на стадион "Георги Аспарухов" в двубой, който почти сигурно ще реши титлата на България през този сезон.

Четири промени в състава направи треньорът на "сините" Николай Митов. В отбрана Йордан Милиев и Орлин Старокин заеха местата на игралите срещу ЦСКА Даниел Димов и Нуно Пинто. Станислав Ангелов игра вместо Христо Йовов, а зад нападателите беше поставен Рене Михелич, който не взе участие при победата с 2:1 срещу "армейците".

Първият удар към една от двете врати бе на Йордан Милиев с глава след центриране от корнер. Именно защитникът сбърка в 7-ата минута. Топката попадна в Даниел Георгиев, който стреля силно от над 20 метра. Пламен Илиев със сетни усилия спаси. Рангел Абушев от няколко метра стреля, но "синият" вратар с отличен рефлекс изби. Топката отново се върна в играч на "бяло-черните" - Тодор Тимонов, който я прати в мрежата, но помощник реферът Пламен Хаджийски бе вдигнал флага за засада на Абушев още при удара на Георгиев. Такава обаче нямаше.
Станислав Ангелов пробва лек удар в 10-ата минута, като следващите минути двата отбора играеха равностойно без положения пред двете врати.
Точно в 25-ата минута Радан Мирянов разреши на футболистите да пият вода за около минута, тъй като температурата е близо 30 градуса. В 32-ата минута Михелич пропусна най-добрата възможност на гостите до този момент, като стреля слабо в ръцете на Йордан Господинов.
В 38-ата минута Рамос даде преднина на гостите с хубав гол. Португалецът получи дълго диагонално подаване от Ромен Ели, след което майсторски овладя топката и преодоля Диего Фераресо и Станислав Маламов преди да прати топката от 10 метра в долния десен ъгъл на Господинов.
Пред Абушев се откри шанс за изравняване в 44-ата минута, но син защитник изби неговия удар.

Втората част започна с хореография на близо 1500 гостуващи фенове
и появата на Георги Стефанов на мястото на Тимонов.
Секунди по-късно Мюлдер бе изгонен заради втори жълт картон и остави "сините" с човек по-малко. Холандецът фаулира Диего и справедливо напусна. Ултрасите на "бяло-черните" запалиха факли и за една минута играта бе прекъсната.
Десен защитник заигра Ангелов, а Владимир Гаджев замени Жоао Силва и Родригес застана на върха на атаката в схема 4-4-1.
Златински пробва далечен удар, но Илиев спаси. Левскарите се подредиха добре, като не позволиха на домакините да атакуват мощно и опасно. Реферът Мирянов на няколко пъти пък разгневи трибуните с отсъжданията си.
Владимир Гаджев стреля два пъти от фаул, но много далеч от целта.
В 78-ата минута Пламен Илиев показа класата си, като с максимални усилия изби с глава удар на Кирил Котев и прати топката в поредния корнер пред неговата врата. Димитър Везалов замени Михелич, за да засили играта в защита на “сините”.
Гостите трудно организираха атаки, а последните минути “бяло-черните” се хвърлиха с всички сили да търсят гола. Преди това Родригес можеше да удвои в самия край, а след това Ели спря Кавдански в близост до синята врата.
До гол не се стигна, което означаваше четвърта поредна победа за Левски в “А” група и втора поредна загуба за Локомотив, който в сряда излиза в мача на годината за своите фенове срещу Ботев в битката на Пловдив. “За нас мачът е един - 8.05.2013 г.”, написаха ултрасите на своите играчи въпреки поражението.
“Сините” приемат Миньор в понеделник, след което гостуват на Ботев (Враца) преди сблъсъка с Лудогорец.
....................................................