Пирин (ГД) докосва спасението след зрелищен успех

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) разби Монтана с 4:2 в двубой от 23-ия кръг на "А" група и на практика си осигури мястото в елита и за догодина. Любомир Витанов вкара в 34-ата минута за 1:0. Венцислав Иванов изравни две минути по-късно. Само за две минути през втората част домакините вкараха нови два гола. Петър Лазаров в 61-ата минута и Веселин Марчев в 62-ата се разписаха. Йордан Тодоров намали отново от дузпа в 79-ата минута. Марио Близнаков възстанови двата гола преднина на Пирин в 85-ата минута.

С трите точки играчите на Тенчо Тенев натрупаха 27 точки и са на седем пред Локомотив (София). Монтана вече се предаде в борбата за оцеляване и е на 16-о място с едва 13 точки.

Пред гостите се откри първата възможност за гол, но Абди Абдиков отрази удар на Владислав Златинов в 10-ата минута. Постепенно неврокопчани наложиха натиск и в 34-ата минута откриха резултата. След разбъркване в наказтелното поле на Монтана Борислав Хазуров се пребори за топката, въпреки че бе паднал на земята и подаде на Витанов, който от няколко метра отбеляза. Реакцията на съперника бе мигновена и две минути по-късно Иванов изравни след асистенция на Даниел Младенов.

През втората част двата тима направиха още по-атрактивен двубой и зрителите успяха да се насладят на още четири попадения. Играчите на Пирин дръпнаха с две попадения само в рамките на две минути. В 61-ата минута най-добрият на терена - Марчев, проби отляво и центрира към точката на дузпата, където Лазаров бе точен за 2:1. В следващата атака и Марчев успя да отбележи за 3:1.

Гостите върнаха интригата в двубоя в 79-ата минута, когато Йордан Тодоров отбеляза от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Младенов. В 85-ата минута обаче Марчев овладя кълбото след лошо избиване на Веселин Цветковски и асистира на Близнаков, който фиксира крайното 4:2.