ЦСКА бие в контрола с впечатляващи голове на младоци (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА, който игра с много юноши и резерви, победи с 2:1 втородивизионния Чавдар (Етрополе) в контрола, която се проведе на стадион "Българска армия". Попаденията за домакините реализираха младокът Ивайло Чочев и юношата Кристиян Петров, а между двата гола Йордан Етов вкара за гостите.

Срещата ще се запомни и с представянето на таланта от ДЮШ Григор Долапчиев, който започна като титуляр и води армейската атака до средата на втората част. Юношата на червените показа много желание и движение, което бе причината да излезе на няколко пъти сам срещу вратаря, но опитът не му достигна да вкара поне две попадения.Освен това от първата минута стартираха още двама представители на червената школа - централният бранител Живко Господинов и халфът Богомил Христов.

Армейците можеха да открият резултата още във 2-та минута, когато Григор Долапчиев се откъсна сам срещу вратаря, но шутът му бе спасен от Дончо Николов.

След това положение гостите от Етрополе направиха няколко добри атаки, но грешки в последния пас ги лишиха от попадение. В 8-та минута грешка в отбраната на Чавдар при една лошо върната топка за малко не доведе до гол в тяхната врата, когато Варела успя да пресече паса, но стреля неточно.

В 14-та минута добър самостоятелен пробив на Варела отдясно завърши с шут по земя, който излезе в аут.

В 23-та минута юношата на червените Григор Долапчиев изпусна поредно положение. Нпадателят получи отличен извеждащ пас зад гърба на отбраната, но останал сам срещу вратаря стреля слабо и Николов отново спаси.

В 36-та минута Варела получи пас от Костадин Стоянов и центрира отлично към Долапчиев, който от 5 метра стреля с глава над напречната греда.

Така се стигна до последните секунди на първата част, когато Ивайло Чочев откри резултата след великолепно изпълнение на пряк свободен удар.

Четири минути след почивката Йордан Етов бе изведен фронтално сам срещу резервния страж на ЦСКА Анатоли Господинов и с техничен изстрел в долния ляв ъгъл изравни.

Армейците, в чиито редици през второто полувреме заиграха много юноши, се активизираха и след час игра отнво излязоха напред в резултата. Венци Василев центрира отдясно, към юношата Кристиян Петров, който след удар с глава не остави шанс на Митев.

До края на срещата червените имаха шанс да вкарат и трети гол, но не успяха да развият добре няколко опасни контраатаки. Веднъж и късметът не бе с тях, когато бомбен шут на Кристиян Петров бе с мъка избит в корнер от Митев.

ЦСКА - ЧАВДАР (ЕТРОПОЛЕ) 2:1

1:0 Чочев 45
1:1 Етов 49
2:1 Кристиян Петров 60

ЦСКА: Стойчев, Стоянов, Крачунов, Василев, Сержиньо, Чочев, Кириакидис, Варела, Христов, Господинов, Долапчиев (през второто полувреме влизат: Господинов, Витанов, Йовчев, Петров, Иванов, Илиянов, Мартински)

ЧАВДАР (ЕТРОПОЛЕ): Николов, Пидев, Байрев, Мурадов, Григоров, Димитров, Илиев, Ченешков, Цветанов, Василев

Новият спортен канал Sportal TV и Sportal.bg ще излъчат на живо от 17,00 часа приятелската среща ЦСКА - Чавдар (Етрополе), която ще се играе в Софи на стадион "Българска армия". Новият спортен канал Sportal TV може да се гледа в цифровата телевизия на Мтел.

Двубоят ще бъде коментиран на живо от Владимир Иванов за зрителите на Sportal TV и Sportal.bg.

Очаквайте на живо и отзиви след срещата от футболистите и треньорите на двата отбора.

ГЛЕДАЙТЕ мача ЦСКА - ЧАВДАР онлайн ТУК!!!

снимка: Емона Цончева/Sportal.bg