Гонзо и Черно море се спасиха в края в зрелищното дерби на "Лазур"

Отборите на Черноморец и Черно море завършиха 3:3 в зрелищен мач от 22-ия кръг на "А" група. Лъчезар Балтанов вкара в 8-ата минута от дузпа за "акулите". Нарушението бе извършено срещу него от бранителя на "моряците" Сашо Александров. Росен Колев изравни в 25-ата минута. Кристиан Идалго даде преднина на гостите в 64-ата минута. Само в рамките на две минути обаче бургазлии отново излязоха напред в резултата. В 66-ата минута Лорис Арно изравни, а в 68-ата Балтанов направи 3:2. Георги Божилов успя да донесе точка за варненци с гол в 90-ата минута.

Едната точка остави Черноморец на 6-о място с актив от 34 точки. Положението на играчите на Георги Иванов - Гонзо, който бе наказан за днешния двубой, пък остава тежко. Те са на 12-о място с 21 точки, само с една повече от намиращия се в зоната на изпадащите тим на Локомотив (София).

Домакините започнаха вихрено и в 8-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа. Потърпевшият Балтанов застана зад топката и хладнокръвно откри резултата. В 25-ата минута обаче "моряците" изравниха. Самуел Камазола центрира от фаул в наказателното поле, отбраната на "акулите" не успя да изчисти и Колев от около 7 метра изравни.

До края на полувремето гостите бяха по-активни, но Стоян Колев изби удар на Божилов, а Траян Дянков успя да предотврати опасна контра.

Все пак Черно море поведе в резултата в 64-ата минута. След добре организирана атака топката бе центрирана към Идалго, който от няколко метра с глава направи 1:2.

Реакцията на футболистите на Димитър Димитров бе мигновена. В 66-ата минута Арно бе изведен очи в очи с Георги Китанов и го преодоля за 2:2. Две минути по-късно Цветомир Цонков подаде към Лъчезар Балтанов и бившият футболист на Левски отбеляза второто си попадение в двубоя, с което осъществи нов пълен обрат.

Зрелището на "Лазур" обаче все още не бе приключило. Варненци, които водят свирепа битка за оцеляване в елита, натиснаха своите домакини и дадоха всичко от себе си, за да стигнат до нов гол. Усилията им бяха възнаградени в 90-ата минута, когато Божилов с изстрел от границата на наказателното поле не остави шанс на Колев и оформи крайното 3:3.