Хъл разби Кардиф и направи решаваща крачка към спасението (видео)

Хъл Сити разби с 4:0 Кардиф като гост и вече се откъсна на шест точки от зоната на изпадащите. Том Хъдълстоун (18') откри в 18-ата минута след страхотен шут от около 22 метра и рикошет. 20 минути след това Никица Йелавич удвои, след като получи перфектно подаване от Шейн Лонг. В 57-ата минута хърватинът вкара втория си гол в мача, засичайки с глава центриране на Розениър. В 67-ата минута Джейк Ливърмор оформи крайния резултат след шут от границата на наказателното поле.

Това е най-изразителната победа на "тигрите" в елита като гост. Успехът бе под №100 за мениджъра Стийв Брус в Премиър лийг.

Хъл се изкачи на 11-а позиция с осем точки пред Кардиф, който е предпоследен.