Здравков потвърди за още един нов в Левски (видео)

Треньорът на Левски Антони Здравков потърди след равенството 1:1 с Урал, че "сините" ще вземат още един нов футболист. Става въпрос за ляв защитник, но наставникът отказа да разкрие повече подробности.

Здравков призна, че други двама от новите - Валери Божинов и Рафаел Бастос, още не са в желаната форма. 26-кратните шампиони, които приключиха подготовката си в Кипър без победа, се прибират в София утре.

"Като игра имахме своите проблеми. Имахем и своите добри моменти, но през лагера преобладаваха проблемите. През първото полувреме днес изглеждахме бавни, тромави и мудни. През второто полувреме играхме коренно различно. В момента това е съставът, с който разполагаме. Имаме потенциал. Предварително се знаеше кой ще играе едно полувреме заради умората. Може би това им даде криле. Божинов не е готов да играе 90 минути на високо ниво. Може да престои толкова на терена, но не и да е полезен. Може би след 3-4 кръг ще е готов.

Чмовш и Белаид показаха прилична игра, добра комуникация. Тези, които влязоха второто полувреме днес, също ще имат своя шанс през пролетта.

При всички положения Бастос е изостанал с подоготвката. Сега ще води индивидуална подготовка и се надявам да бъде готов, докато му оправим документите.

Мога да потвърдя думите на Тодор Батков, че ще имаме нов футболист. Става въпрос за ляв защитинк. Просто нямаме подписан договор и затова не мога да кажа повече", каза Здравков.