Манчестър Юнайтед с домакинска издънка и срещу последния (видео)

Манчестър Юнайтед записа нов разочароващ резултат за феновете на тима, завършвайки 2:2 с отбора на Фулъм, който заема последно място във временното класиране на Премиър лийг. Шампионите изоставаха до 78-ата минута, след като Стийв Сидуел (19') изведе лондончани напред през първата част. Само за 80 секунди обаче Манчестър Юнайтед стигна до пълен обрат на "Олд Трафорд" след голове на Робин ван Перси (78') и Майкъл Карик (80'). Дълбоко в добавеното време Дарън Бент донесе точката на Фулъм и попари за пореден път през този сезон феновете в "Театъра на мечтите".

Рафаел да Силва, Неманя Видич, който през седмицата обяви, че по всяка вероятност след края на сезона ще напусне "Олд Трафорд", и Дарън Фелтчър се завърнаха в титулярния състав на шампионите.

Рене Мюленстийн даде шанс на юношата на Манчестър Юнайтед Райън Тъниклиф. Джони Хейтинга също започна за първи път с фланелката на Фулъм. 18-годишният Муамер Танкович бе на върха на атаката, а новото попълнение Костас Митроглу не попадна в групата на гостите заради контузия, получена по време на тренировка.

Още в 19-ата минута, при първата си атака в мача, Фулъм поведе с гол на Стийв Сидуел, който днес бе с капитанската лента. Люис Холтби изведе по прекрасен начин халфа, възползвайки се от огромната дупка, която бе зейнала в отбраната на Юнайтед. Сидуел, необезпокояван от никого, засече от въздуха, пращайки топката в ъгъла.

Само три минути по-късно Ван Перси пропусна страхотна възможност да изравни. Рафаел центрира отдясно към далечната греда, където холандецът бе изпуснат, но той не успя да прати топката в опразнения ъгъл на вратата.

В 38-ата минута "котиджърс" направиха втора смъртоносна контраатака, при която Киърън Ричардсън се озова очи в очи с Де Хеа, но стреля над напречната греда. Секунди по-късно, пред другата врата, Карик стреля силно, но Стекеленбург изби, а при последвалото разбъркване добавката на Ван Перси бе изчистена в корнер. Видич засече центрирането от ъглов удар, но стражът на Фулъм улови топката.

В 55-ата минута Стекелeнбург изби остро центриране на Евра, а след това със страхотен рефлекс успя да парира и последвалия удар на Рууни. Три минути по-късно домакините можеха да получат дузпа, след като Дан Бърн игра с ръка в наказателното поле при единоборство с Ван Перси. Кевин Френд обаче подмина ситуацията.

В 78-ата минута "червените дяволи" най-сетне стигнаха до гола. Евра центрира за пореден път отляво, Мата стреля, но Рийзе блокира. В разбъркването топката отново стигна до испанеца, който опита нов удар към вратата, а Ван Перси засече на далечната греда. Само минута и половина след това Майкъл Карик направи обрата пълен след изстрел от границата на наказателното поле и рикошет в крака на Скот Паркър.

В добавеното време Фулъм стигна до равенството. Видич сгреши в половината на Юнайтед, Сидуел открадна топката и продължи към Ричардсън, който стреля силно, но Де Хеа изби. Дарън Бент обаче успя да стигне до топката и да я прати във вратата за крайното 2:2.

Манчестър Юнайтед е на седмо място с 41 точки - девет зад Ливърпул, който е четвърти. Фулъм остава в дъното на таблицата с актив от 20 точки.