Зрелищен обрат отдалечи Малага от дъното

Малага постигна изключително ценна победа в дербито срещу Севиля и се отдалечи от опасната зона в класирането на Примера. Късни голове на Самуел Гарсия Санчес и Сержио Барбоза - Дуда донесоха успеха на домакините с 3:2 за радост на феновете на "Ла Росаледа", които видяха поредния драматичен мач на своите любимци. Севиля доминираше в немалки периоди от срещата, но както и срещу Леванте преди седмица допусна обрат от 2:1 до 2:3. По този начин тимът на Унай Емери остана без победа в 4 поредни кръга и заема 7-о място в подреждането.

Вилфредо Кабайеро спаси удар на Хосе Антонио Рейес в началото, а левият бек на Малага Виторино Антунеш можеше да открие резултата с мощен удар от далечно разстояние. В 30-ата минута нарушение на Хорхе Андухар - Коке в наказателното поле доведе до дузпа за домакините, реализирана от Дуда.

Малко след почивката Карлос Бака изравни, а в 66-ата минута Федерико Фасио засече с глава центриране на Иван Ракитич от фаул и Севиля поведе.

Гостите контролираха ситуацията на терена, но в края се огънаха и бяха наказани. Резервата Самуел Гарсия Санчес вкара за 2;2, а в 83-ата минута Дуда наказа грешка в защитата на севилци и сложи точка на спора.