Виртуозно изпълнение на колумбиец донесе победа на Лудогорец (видео)

Лудогорец победи полския Гурник Забже с 1:0 в последната си контрола от лагера в Турция. Себастиян Ернандес отбеляза прекрасно попадение със странична ножица в 10-ата минута, след центриране на Жуниор Кишада. По този начин "орлите" записаха първа победа по време на подготовката си на турска земя.

Преди това българският шампион направи 1:1 с Рубин и записа загуба срещу Шериф Тираспол. В днешния двубой футболистите на Лудогорец бяха по-свежи и играха малко по-добре в сравнение с двубоя с молдовския шампион.

Българите бяха по-активни през цялото игрово време и заслужено спечелиха. В 18-ата минута Йерун Луму отправи опасен изстрел, но стражът на поляците внимаваше и спаси.

Три минути преди края на първата част Кишада имаше добра възможност да вкара втори гол, но сбърка при последното повеждане на топката и вратарят улови. Малко преди това Гурник създаде опасно положение и само късметът спаси българите от гол във вратата.

През втората част влезе почти цял нов отбор. На терена останаха само Терзиев.

Няколко минути преди края контролната среща бе прекъсната, тъй като прожекторите на стадиона загаснаха. Домакините реагираха светкавично и след 4-5 минутна пауза срещата продължи.

В 86-ата минута "орлите" бяха на крачка от второ попадение, но бранител на поляците в последния момент изчисти от голлинията.

В 90-ата минута Михаил Александров проби отдясно и подаде към Даниел Абало, който стреля, но кълбото срещна страничния стълб.

Малко преди това Марселиньо бе изведен на добра позиция. Бразилецът пробва техничен удар, който попадна право в ръцете на вратаря.

ЛУДОГОРЕЦ - ГУРНИК ЗАБЖЕ 1:0

1:0 Ернандес 10

ЛУДОГОРЕЦ: Чворович, Шоко, Моци, Терзиев, Витиня, Луму, Бургзорг, Ешпиньо, Мисиджан, Ернандес, Кишада (Аргилашки, Минев, Кайсара, Дяков, Златински, Абало, Марселиньо, Безяк, Александров, Мантула)

ГУРНИК: Касперзик, Манка, Аугустин, Лукашевич, Козник, Накоулма, Айвън, Древняк, Матей, Йеж, Захара