Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 1:4

Атрактивно попадение попари Лудогорец в Турция (видео)

Тимът на Лудогорец записа първа загуба през 2014 г., след като отстъпи с 0:1 на Шериф (Тираспол) във втората си контрола на турска земя. Каду се разписа с много красиво попадение в 62-ата минута. Предишната проверка с румънския Клуж пропадна заради пороен дъжд. В първия си мач шампионите направиха 1:1 с Рубин.

Наставникът Стойчо Стоев не можеше да разчита на двете нови попълнения Александър Александров и Йерун Луму. Владислав Стоянов започна на вратата, а пред него бяха подредени Йордан Минев, Теро Мантула, Козмин Моци и Жуниор Кайсара. Светослав Дяков и Христо Златински оформиха двойката опорни халфове, а пред тях оперираха Даниел Абало, Марселиньо и Михаил Александров. Роман Безяк бе изнесеният напред таран.

През втората част треньорът на Лудогорец направи десет смени. Повечето бяха извършени след 60-ата минута. Резервният вратар Георги Аргилашки влезе в игра десет минути преди края. По-рано на терена се появиха Шоко, Георги Терзиев, Витиня, Фабио Ешпиньо, Мичел Бургзорг, Вирджил Мисиджан, Себастиян Ернандес, Димо Бакалов и Жуниор Кишада.

Собственикът на Лудогорец Кирил Домусчиев изгледа срещата от трибуните. Помощникът на Любослав Пенев Радослав Здравков също проследи двубоя.

Днешният двубой също се проведе при тежки метеорологични условия. През първата част двата тима играха вяло и трудно стигаха до голови положения. Българският шампион владееше инициативата, но разчиташе предимно на далечни удари.

В 8-ата минута Безяк проби през центъра и стреля, но вратарят на молдовците изби в корнер. Златински и Александров също пробваха късмета си, но без успех. В 29-ата минута Марселиньо имаше претенции за дузпа, но съдията прецени, че няма нарушение. Исмаил Иса се опитваше да тормози отбраната на "орлите", но Моци и Мантула бяха стабилни.

Втората част започна на доста по-високи обороти. Безяк не успя да открие резултата секунди след подновяването на играта, а след него Иса изпусна добро положение за молдовците.

В 55-ата минута пред Лудогорец се откри най-доброто положение за гол до момента, но Александров стреля покрай вратата след подаване на Бакалов.

В 62-ата минута молдовският първенец стигна до много атрактивно попадение. Каду овладя топката пред наказателното поле и с отлично насочен удар не остави шанс за реакция на Стоянов.

Последваха много силни минути за разградчани, но до гол така и не се стигна. Бакалов и Бургзорг не успяха да изравнят, а Кишада имаше претенции за дузпа, но реферът за втори път си замълча. Във втората минута на добавеното време Ернандес пропусна от отлична позиция и така се стигна до първа загуба за шампионите през тази година.

ЛУДОГОРЕЦ - ШЕРИФ 0:1

0:1 Каду (62)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов (80-Георги Аргилашки), Йордан Минев (65-Витиня), Теро Мантула, Козмин Моци (60- Георги Терзиев), Жуниор Кайсара (65-Шоко), Светослав Дяков (65-Фабио Ешпиньо), Христо Златински (65-Мичел Бургзорг), Даниел Абало (46-Димо Бакалов), Марселиньо (65-Себастиян Ернандес), Михаил Александров (65-Вирджил Мисиджан), Роман Безяк (65-Жуниор Кишада)

ШЕРИФ: Стаила, Мели, Рикардиньо, Балима, Метра, Каду, Ернандес Диас, Амарчич, Иса, Станойевич, Енрике