Монпелие се справи с Ница

Отборът на Монпелие победи с 3:1 Ница в мач от 22-ия кръг на Лига 1. Шампионите на Франция от 2012-а година бяха по-активният тим на терена и логично се поздравиха с трите точки. Автори на попаденията бяха Мбайе Нианг, Антони Муние и Сюлейман Камара. За "орлетата" точен бе юношата Алекси Босети.

Резултатът бе открит в 31-ата минута от Нианг, който получи на празна врата топката от Антони Муние. В началото на втората част Виторино Илтон удвои след като защитата на Ница не успя да изчисти топката при едно центриране от корнер. В средата на втората част гостите намалиха след попадение на резервата Алекси Босети, който получи отличен пас от Неал Мопе. Крайното 3:1 бе оформено от Сюлейман Камара в 81-ата минута с мощен шут вътре в наказателното поле.

С победата днес Монпелие се изкачи на 15-о място в класирането с актив от 24 точки. Ница пък остава с 27 на 13-а позиция.