Дебют в Световната купа на биатлонисти от скиклуб "Банско"

Като успешен оценява ръководството на ски клуб "Банско" дебюта в състезанията за Световната купа по биатлон в германския зимен център Оберхоф на своите представители в българския национален отбор Димитър Парталов, Васил Чорбаджиев и Райна Коюва.

Най-добро е класирането в спринта на Димитър Парталов, заел 73-то място. След старта, за да попълнят българския отбор за Европейската купа, Парталов и Чорбаджиев веднага са отпътували за италианския курорт Мартел, където заедно с Дафинка Коева и Даниела Кадева са стартирали в двата спринта, информират от клуба в Банско. Васил Чорбаджиев е спечелил първите си точки IBU, като се класира 36-и, а Парталов, Коева и Кадева са заели съответно 55-то, 57-мо и 71-во място.

На 11 и 12 януари състезателите на СК "Банско", които са и студенти в Югозападния университет "Неофит Рилски" в Благоевград, се представиха много добре в шестия кръг от състезанията за Европейската купа, като в спринта Коева зае 42-ро място, а в индивидуалния старт Даниела Кадева, Димитър Парталов и Васил Чорбаджиев заеха съответно - 42-ро, 41-во и 47-мо място, съобщават още от клуба в Банско.

По същото време в германския комплекс Руполдинг Михаил Клечеров и Иван Златев участваха в състезанията за Световната купа по биатлон.

Изключително добре се представи Михаил Клечеров на първи пост на щафетното бягане, посочват от клуба, а независимо от възникнал здравословен проблем Иван Златев успя да придвижи българската щафета от 22-ро на 18-о място. В момента българският национален отбор пътува за поредния кръг от Световната купа в Антхолц - Антерселва /Италия/, информират от СК "Банско".