Марсилия се добра до победа в Евиан

Отборът на Олимпик Марсилия победи с 2:1 Евиан Тонон-Гайяр в мач от 20-ия кръг на Лига 1. Резултатът бе открит за домакините от Моду Сугу в 15-ата минута. Куриозното е, че нападателят е под наем в тима от Източна Франция именно от ОМ. До края на първата част обаче гостите успяха да обърнат резултата. Първо Беноа Шейру изравни с хубав далечен удар в 22-ата, а малко преди края на първата част Андре-Пиер Жиняк даде преднина на гостите. Младата надежда Флориан Товен проби в наказателното поле и подаде към нападателя, който с глава вкара за 1:2. През втората част и двата тима имаха шанс за гол, но не успяха да се възползват от създадените възможности.

С победата днес Марсилия си върна петото място в класирането. ОМ има 32 точки, което е на 15 от лидера Пари Сен Жермен. Евиан пък остава на 16-о място с 20 точки.