Тотнъм пак превзе "Олд Трафорд" и спря победната серия на Ман Юнайтед (видео)

Лондонският Тотнъм спечели за втора поредна година гостуването си на "Олд Трафорд" и започна годината с победа, след като постигна 2:1 срещу шампиона Манчестър Юнайтед при визитата си на неговия стадион. По този начин възпитаниците на Тим Шерууд спряха победната серия от четири поредни успеха на "червените дяволи" във Висшата лига и нанесоха шесто поражение от началото на сезона на отбора на Дейвид Мойс. Емануел Адебайор откри резултата преди почивката, а Кристиан Ериксен удвои аванса на лондончани. Само минута след гола на датския национал Дани Уелбек върна един гол за домакините и до края на мача те наложиха огромен натиск, който обаче не успяха да материализират и трябваше да се примирят със загубата.

Успехът доближава Тотнъм на две точки от четвъртото място в класирането и място в Шампионската лига. Манчестър Юнайтед пък е седми, но вече изостава на 11 точки от върха в опита си да защити своята титла. Новият мениджър на "шпорите" Тим Шерууд пък все още е непобеден във Висшата лига, като след назначението му на поста е постигнал три победи и едно реми. Тотнъм пък стана четвъртият отбор, който побеждава на "Олд Трафорд" през този сезон след Уест Бромич, Нюкасъл и Евертън. "Червените дяволи" са спечелили само 14 точки пред собствена публика през този сезон.

Нападателят на Тотнъм Емануел Адебайор даде аванс на лондончани при гостуването им на Манчестър Юнайтед с попадение в 34-ата минута на срещата на "Олд Трафорд". Тогоанският стрелец, който бе върнат в състава от новия мениджър на "шпорите" Тим Шерууд, препарира с глава Давид де Хеа след отлично центриране на Кристиан Ериксен, качил топката на главата му. До този момент гостите бяха по-добрият отбор на терена и заслужено поведоха в резултата, като само няколко минути по-късно Роберто Солдадо можеше да удвои техният аванс, но стреля над вратата от чиста позиция след мълниеносна контраатака и центриране на Аарън Ленън в наказателното поле.

Кристиан Ериксен с глава в 66-ата минута удвои аванса на лондончани, изпреварвайки Джони Еванс за една центрирана от Аарън Ленън топка в наказателното поле пред Де Хеа. Това попадение също бе плод на доста нестабилната игра в отбранителната линия на Манчестър Юнайтед, като подобно на гола на Адебайор, отново централните защитници на домакините позволиха на футболист на съперника да играе с глава в непосредствена близост до вратата на Де Хеа и това доведе до гол в тяхната врата.

Все пак Дани Уелбек намли изоставането на Манчестър Юнайтед само минута, след като Кристиан Ериксен бе удвоил преднината на гостите. Английският национал прати топката в мрежата на Юго Лорис с техничен удар и върна тима си в мача. Проблемите на Тотнъм се увеличиха, след като намиращият се в отлична форма Емануел Адебайор излезе контузен от терена минута след гола на Уелбек.

До края на мача домакините хвърлиха всичко в атака, но нямаха късмет да вкарат изравнителен гол. Юго Лорис спаси с отлични изяви удари на Хавиер Ернандес, Дани Уелбек и Уейн Рууни. Аарън Ленън изби топката от голлинията след удар на Неманя Видич с глава, а още няколко пъти домакините бяха почти сигурни в това, че топката ще влезе в мрежата на Тотнъм, но това не се случи. Така Ман Юнайтед трябваше да се примири с четвърта загуба пред собствена публика и общо шеста от началото на сезона, докато Тотнъм вече четири поредни мача не познава вкуса на поражението срещу "червените дяволи", като е спечелил три от тези двубоя.