Айнтрахт в 9-и мач не стигна до победа у дома

Отборите на Айнтрахт Франкфурт и Аугсбург не успяха да се победят и завършиха 1:1 в първия мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят се изигра на стадион "Комерцбанк Арена" във Франкфурт. Това беше девети поред домакински мач за Айнтрахт, в който отборът не успя да стигне до победа.

Гостите от Аугсбург откриха в 33-ата минута чрез Раул Бобадия. Домакините от Айнтрахт намериха отговор и три минути преди почивката изравниха чрез Ян Розенал. Резултатът се запази и през втората част. Така Аугсбург събра актив от 24 точки и заема 8-ото място във временното класиране, докато Айнтрахт е 15-ти с 15 т. и се намира точно над чертата.