Аугсбург записа седма победа (видео)

Отборът на Аугсбург надигра убедително с 4:1 гостуващия Айнтрахт (Брауншвайг) в среща от 16-ия кръг на германското първенство. Баварците се нуждаеха от малко повече от половин час, за да решат мача.

Пол Верхег реализира дузпа в 23-ата минута след нарушение срещу Тобиас Вернер. В 30-ата Андрее Хаан се възползва от подаване на Матиас Остържолек. Три по-късно отново Хаан беше точен след пас на Вернер - 3:0. Торстен Йорл даде искрица надежда за опашкарите Брауншвайг след попадение в 48-ата минута. В 75-ата Халил Алтънтоп завърши головата фиеста на домакините за крайното 4:1.

Аугсбург е на осма позиция след изкована седма победа в Бундеслигата. Айнтрахт (Б) остава последен след четвъртото си поредно поражение.

Снимка: Getty Images/Guliver