След Байерн и Арсенал преклони глава пред силата на Ман Сити, девет гола украсиха дербито на върха (видео)

Манчестър Сити разгроми лидера в Премиър лийг Арсенал с 6:3 и продължава да е безгрешен на своя "Етихад Стейдиъм" с осем победи от осем мача у дома от началото на сезона. Благодарение на успеха "гражданите" се доближиха на три точки от днешния си съперник. Фернандиньо реализира два гола (50' и 88') и бе избран за играч на мача. Серхио Агуеро (14'), Алваро Негредо (39'), Давид Силва (66') и Туре Яя (95-дузпа) се разписаха също за Сити. Тио Уолкот (32' и 63') вкара два гола за Арсенал, а Пер Мертезакер (93')  също записа името си сред голмайсторите.

Костел Пантилимон отново бе на вратата на "гражданите" за сметка на Джо Харт, който бе оставен на резервната скамейка. Агуеро и Негредо започнаха в атака за Манчестър Сити, като те бяха подпомагани от Силва и Насри по крилата.

Уолкот започна като титуляр за Арсенал за първи път от 18 септември насам, Бакари Саня също се завърна в стартовия състав на Арсен Венгер, след като се възстанови от контузия. Начо Монреал и Матийо Фламини стартираха като титуляри.

Серхио Агуеро изведе "гражданите" напред в 14-ата минута. Насри изпълни корнер отдясно на вратата на Шчесни, Демикелис засече с глава, продължавайки към далечната греда, където Кун засече от въздуха, пращайки зрелищно топката в далечния ъгъл - 19-и гол от началото на сезона за аржентинеца. В 21-ата минута Компани изведе много добре Негредо отдясно, но изстрелът на испанеца мина встрани от вратата.

В 31-ата минута Тио Уолкот изравни резултата. Туре Яя загуби топката в центъра на терена, което сложи начало на головата атака на Арсенал. Финалният пас бе на Йозил, който пусна към Уолкот, чиито удар от границата на наказателното поле рикошира в Демикелис и влезе във вратата на Пантилимон. Веднага след това Негредо пропусна да изведе отново Сити напред, след като бе изведен сам срещу Шчесни, но фалцовият му удар мина встрани от вратата. В 39-ата минута обаче Негредо не пропусна, след като засече отблизо перфектно центриране на Сабалета отдясно. В добавеното време удар на Демикелис с глава профуча опасно близо над вратата.

В 50-ата минута Фернандиньо покачи на 3:1 след страхотен изстрел от около 25 метра. В следващите минути Жиру пропусна две възможности да вкара втори гол за Арсенал, а в 59-ата минута гостите имаха претенции за дузпа заради това, че топката срещна ръката на Компани.

В 63-ата минута Уолкот намали до 3:2 с втория си гол в мача. Рамзи изведе английския национал зад отбраната на Сити, а Уолкот с много хубав удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Пантилимон. Три минути след това Давид Силва направи 4:2. Хесус Навас проби отдясно и центрира по земя в малкото наказателното поле, където Силва протегна крак и прати топката в мрежата.

Пантилимон спаси много силен изстрел на Уилшир, а Навас, Туре Яя, Фернандиньо и Насри направиха пропуски за Сити. Две минути преди края Фернандиньо закръгли на 5:2, след като отне от Уилшир в центъра, размени подавания с Насри и стреля точно, като топката чукна страничната греда и влезе във вратата на Шчесни за пети път.

В добавеното време паднаха още два гола. Първо Мертезакер засече с глава центриране на Саня за 5:3, а след това Туре Яя оформи от дузпа крайното 6:3. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Шчесни срещу Милнър.

Манчестър Сити излезе на второ място, преди да са се изиграли останалите мачове от кръга. "Гражданите" са на три точки от Арсенал.