Иса опъна поредна мрежа в Лига Европа (видео)

Българският нападател на Шериф (Тирасол) Исмаил Иса вкара гол и донесе победата с 2:0 на своя тим срещу Трьомсо в последния мач от Група "К" на Лига Европа. Игралият отново 90 минути за молдовския тим голаджия се разписа с глава в 37-ата минута, когато засече центриране на Бенджамин Белима отдясно. Преди това Каду бе дал преднина на Шериф още в четвъртата минута. Бразилският плеймейкър също бе точен с глава.
Родният таран пропусна първо сам срещу вратаря, а след това не успя да засече топката в близост до вратата в първия половин час от мача, но след това се реваншира и прати топката в мрежата.

Успехът бе първи за Шериф, който с 6 точки остана на трето място в крайното класиране в групата зад отборите на Тотнъм и Анжи и отпадна от турнира.

24-годишният бивш играч на Левски и Литекс обаче може да бъде доволен от своето представяне, след като се разписа в трети пореден мач в турнира и така прати топката в мрежата на всеки един от противниците на клуба си в групата. Той бе точен при поражението в Лондон от Тотнъм с 1:2, а миналият кръг се разписа в Русия при равенството 1:1 с Анжи.

Иса вкара и в квалификациите за груповата фаза на Войводина, като завърши участието си в Европа със седем мача и четири попадения. За първенство той има шест гола, а веднъж бе точен и в двубоя за Суперкупата на Молдова.

ШЕРИФ (ТИРАСПОЛ) - ТРЬОМСО  2:0