Макаби (ТА) удари Бордо и очаквано е на 1/16-финал (видео)

Отборът на Макаби (Тел Авив) окончателно подпечата визите си за 1/16-финала в Лига Европа тази вечер. Израелският шампион надигра с 1:0 Бордо и си гарантира второто място в група "F". Единственият гол в мача отбеляза Захави в 74-ата минута от дузпа. Гостите пък играха в останалото време с човек по-малко, след като Шалме бе изгонен за нарушението за дузпата.

Макаби обаче щеше да продължи напред в турнира и без тази победа, тъй като в другия мач в групата Айнтрахт (Франкфурт) победи с 2:0 АПОЕЛ (Никозия). Гернамците решиха всичко през втората част като Стефан Шрьок откри резултата в 68-ата минута, а Констант Джакпа удвои в 77-ата минута.

Така Айнтрахт завършва категорично на върха в класирането в групата с 15 точки, а Макаби е втори с 11 точки.