Шок за ПСВ - холандците изхвърчаха от Лига Европа (видео)

Холандският гранд ПСВ Айндховен претърпя ново унижение. Само няколко дни след като загуби от Витес с 2:6 в Ередивизие, тимът на Фиип Коку се сгромоляса и в Лига Европа. "Филипсите" загубиха на собствен терен с 0:1 от Черноморец (Одеса) и отпаднаха от турнира. Преди днешния двубой ПСВ беше на второ място след безспорния лидер Лудогорец и се нуждаеше само от равенство, за да продължи, но гол на Франк Джа Джедже в 59-ата минута прати украинците в следващата фаза.

ПСВ владееше инициативата преди почивката, когато създаде доста положения пред вратата на Дмитрий Безотосни. Още в началото стражът на Черноморец спаси опасни удари на Юрген Локадия и Морис Депай. Гостите обаче също можеха да поведат. В 32-ата минута защитата и вратарят на ПСВ не се разбраха, но Олексий Гай не можа да насочи топката във вратата.

Втората част също започна с мощен домакински натиск и пропуск на Лусиано Нарсинг. В 59-ата минута Сито Риера центрира и Джа Джедже с глава откри резултата в полза на Черноморец. Това сякаш наля олово в краката на домакините, които видимо се изнервиха. Филип Коку реагира като пусна Ола Тойвонвн, но и шведският национал не помогна.

В последните минути Риера получи червен картон, но с човек по-малко украинците устискаха преднината си и се класираха за 1/16-финалите.

ПСВ АЙНДХОВЕН - ЧЕРНОМОРЕЦ (ОДЕСА) 0:1 (0:0)
0:1 Джа Джедже (59)

ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - ЛУДОГОРЕЦ 1:2 (1:1)
0:1 Абало (28)