От последен в група "D" Марибор прескочи до 1/16-финалите (видео)

Марибор направи мача си на сезона, надигравайки Уигън с 2:1 у дома, с което успя да се класира за фазата на елиминациите в Лига Европа като втори в група "D". Словенците бяха последни преди днешните решителни мачове, но с успеха си събраха 7 точки, с колкото остана и Зюлте Варегем. Белгийците бяха надиграни на свой терен с 2:0 от победителя Рубин (Казан) и паднаха до трета позиция, тъй като отстъпват на Марибор в преките двубои. Словенците и Зюлте си бяха разменили по една победа като гости, но тази на Марибор беше с 3:1, докато тази на белгийците беше само с 1:0.

Иначе и Уигън можеше да продължи напред, ако днес беше спечелил. Носителите на Купата на Англия поведоха в резултат в 41-ата минута с гол от дузпа на Жорди Гомес. Минута по-късно обаче съотборникът му Маккан игра с ръка в наказателното поле и получи втори жълт картон. Първоначално вратарят Скот Карсън успя да парира удара на Мезга от бялата точка, като помогна и гредата, но при добавката футболистът на Марибор се реваншира - 1:1.

Домакините реализираха скъпоценния втори гол в 59-ата минута чрез атрактивно изпълнение на Филипович. В последните около 15 минути Марибор също игра с 10 души след червен картон на Мертел.

В същото време Рубин игра феърплей и надви Зюлте Варегем с 2:0 след попадения на Бибрас Натхо от дузпа в 79-ата минута и на Соломон Рондон в 85-ата минута.