Един гол раздели Кубан от мечтата, Попето не игра (видео)

Отборът на Кубан приключи участието си в Лига Европа още в груповата фаза. Тимът от Краснодар се нуждаеше от победа и в същото време Санкт Гален да спечели срещу Суонзи в другия мач от групата. Швейцарците се наложиха с 1:0, но Кубан стигна само до 1:1 на "Местайя" и отпадна. Българската звезда на руснаците Ивелин Попов не игра. Попето дори не беше в групата за двубоя заради травма.

Освен Попов, от състава на Кубан отсъстваха наказаните Максим Жавнерчик и Артур Тлисов. Наставникът на домакините Мирослав Джукич пък пусна повечето от резервите си, за да запази основните футболисти за предстоящото тежко гостуване на Атлетико Мадрид.

Срещата започна с натиск на "прилепите". Първото добро положение за гол създаде Мичел в 20-ата минута, когато след центриране на Жоао Перейра нацели гредата. Гостите разчитаха на епизодични контри и при една от тях Владислав Игнатиев стреля остро, но встрани от целта. В средата на полувремето един от най-кативните играчи на Кубан Арсен Хубулов получи контузия и бе сменен от Гонсало Буено. Малко преди почивката Елдер Пощига прати топката във вратата на руския тим, но попадението му беше отменено заради засада.

След почивката в игра за Кубан се появи и Джибрил Сисе, който се замеси в няколко интересни ситуации пред вратата на Валенсия. В 59-ата минута Диего Алвес спаси негов удар от фаул, а при добавката Лоренцо Мелгарехо от няколко метра стреля в стража на испанците. В 67-ата минута появилият се секунди по-рано на терена Пако Алкасер откри резултата. Младият нападател на Валенсия получи перфектен пас от Евер Банега, преодоля Александър Беленов и от малък ъгъл се разписа за 1:0.

Кубан се хвърли на финален щурм и в 84-ата минута Мелгарехо се реваншира за пропуска си по-рано, като изравни след центриране на Буено. По това време Суонзи вече губеше от Санкт Гален и Кубан се нуждаеше от още един гол, за да продължи. В последната минута защитникът на домакините Виктор Руис получи червен картон за нарушение срещу Антон Соснин, но Кубан нямаше време за нещо повече.

В другия мач Санкт Гален надви Суонзи с 1:0. Единствения гол за швейцарския тим отбеляза Марко Матис в 80-ата минута. Домакините бяха по-добрият отбор и заслужено стигнаха до трите точки. Веднъж и гредата спаси Суонзи след удар на Себастиен Вутрих. Въпреки победата, Санкт Гален остана на последно място в класирането с равни точки с Кубан, но с по-лоши показатели в преките двубои.

ВАЛЕНСИЯ - КУБАН 1:1 (0:0)
1:0 Алкасер (67)
1:1 Мелгарехо (84)

САНКТ ГАЛЕН - СУОНЗИ 1:0 (0:0)
1:0 Матис (80)