Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Фиорентина обърна Днипро и завърши на върха в група "Е" (видео)

Отборът на Фиорентина завърши на първата позиция в група "Е" на Лига Европа, след като измъкна победа с 2:1 в домакинството си на Днипро. "Виолетовите" първи допуснаха гол в своята врата, но съумяха да стигнат до обрат.

Гостите от Днипро поведоха в 13-ата минута, когато Ротан и Коноплянка направиха хубаво двойно подаване на скорост, което изведе втория на стрелкова позиция, а той с прецизен удар прати топката в мрежата за 0:1. В 42-ата минута обаче Хуан Куадрадо напредна по крилото и центрира за  Хоакин, който с глава възстанови равенството. Домакините стигнаха и до пълен обрат в 77-ата минута, когато пък Куадрадо с прекрасен изстрел по земя от около 25 метра не даде шансове на вратаря за крайното 2:1.

Междувременно в другия мач в групата Пандури и Пасош де Ферейра не успяха да си отбележат гол завършвайки 0:0 в Румъния и така и двата тима завършиха без успех в групата.