"Машините" от Залцбург направиха шест от шест в група "С" (видео)

Отличното представяне на Ред Бул Залцбург в груповата фаза на Лига Европа завърши по най-добрия начин с шеста победа. Този път австрийците сразиха втория в класирането Есберг с 3:0 на свой терен и събраха максималния брой от точки 18 в група "С". Преди двубоя датчаните имаха шанс да изместят Залцбург от първото място, но надеждите им за успех бяха набързо изпарени. С гол на Садио Мане в 19-ата минута домакините поведоха. Кемпъл направи 2:0 в 59-ата минута, а четири минути след това Мане с второто си попадение за вечерта оформи крайното 3:0.

В другата среща, която беше без значение, шведският Елфсборг отнесе с 3:1 като гост в Белгия разочарованието този сезон Стандард (Лиеж), с което се нареди трети в класирането.

Така Залцбург ще бъде поставен на жребия за 1/16-финалите в понеделник, а Есберг е сред непоставените и съответно е вариант за съперник на Лудогорец.