Дунав отстъпи на Чеваката и остана без победа в Европа

Българският шампион Дунав 8806 отстъпи на руския Чеваката (Вологда) с 54:65 в последната си среща от груповата фаза на турнира Юрокъп и по този начин приключи участието си в надпреварата без победа. "Сините феи" инкасираха шест поражения в шестте си изиграни мача.

Момичетата на Георги Божков започнаха страхотно и бяха напред в резултата през цялата първа част. След серия от 14:5 те задържаха лидерската позиция и водеха с 25:18 след 10 минути. Рускините бяха в ролята на изоставащ и през втората четвърт, която бе равностойна и на почивката Дунав продължи да води - 33:29 след едно полувреме.

Чеваката обърна нещата в своя полза - 36:37 след само три минути игра във второто полувреме, но русенки отвърнаха със силни изяви за 45:39. В оставащите четири минути до края на частта обаче те не отбелязаха кош, докато гостуващия тим направи серия от 11-0 и поведе с 45:50. В заключителните десет минути Чеваката тотално наложи своето темпо и не допусна обрат, поздравявайки се с крайния успех - 54:65.

Жаклин Златанова се отличи за Дунав с 20 точки и 7 борби, докато Таня Чиров добави 10 точки.

Албина Ражева реализира 14 точки за Чеваката, Людмила Сапова прибави 11, а Анастасия Логунова приключи с 10.